Úvodní strana » Zajímavosti » Hrady a zámky » Bartošovice (zámek)

Bartošovice (zámek)

Oblast:
GPS:
49.671, 18.049
Web zámku:
Podrobný popis:
V roce 1490 je v obci zmiňována tvrz, která byla v roce 1583 přestavěna na jednopatrovou budovu zámku. V roce 1670 dochází k významným stavebním úpravám. Zámek je přestavěn na dvoupatrovou čtyřkřídlovou budovu se středním obdélným dvorem, sedlovými zvalbenými střechami. V přízemí se zachovaly barokní klenby.

V letech 1869 - 1877 proběhla další přestavba, která takřka překryla starší stavební fáze, nádvoří dříve arkádové, byl přistaven balkon.Ve vstupní hale a v řadě sálů v 1. patře je množství dochovaných prvků interiérové výbavy z 19. stol. - balustrádové zábradlí, dřevěné kazetové obklady, kazetové dveře. Krásou a zachovalostí vyniká knihovna s mramorovým krbem.
Z upravených interiérů si největší pozornost zaslouží piano nobile, opatřené nevšední interiérovou výbavou -dřevěné schodiště, vestavený nábytek (jídelna), kazetové stropy, dřevěný nábytek a okenice, novorenesanční mobiliář. Do roku 1890 byl součástí zámku i pivovar, do roku 1970 konírna a hospodářské budovy.  V roce 1972 proběhla rekonstrukce pokojů na hotelové ubytování v I. a II. poschodí, s kapacitou 50 míst.
 

Co se děje v okolí?

hradyOblastiVse
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA