Úvodní strana » Aktuality » Články Turistika

Články Turistika

06.02.2018
X. jubilejní Masopust Ostrava „Ať žije republika“ je tady!

 V úterý 13. února v 15 hodin v centru Ostravy začne hlavní program jubilejního X. Masopustu Ostrava. Ale už od 10 hodin bude na Masarykově náměstí otevřen IV. Masopustní jarmark s domácí zabijačkou a dalšími dobrotami, který pořádá Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava. Přijďte v maskách taky a přidejte se k nám!

X. jubilejní Masopust Ostrava „Ať žije republika“ je tady!
06.02.2018
Centrum Vsetína o víkendu ožije masopustním průvodem s Jasénkou

Ve znamení fašankového veselí se 10. února ponese sobotní dopoledne ve Vsetíně. Od 10.00 hodin zde bude probíhat masopustní průvod  s voděním medvěda, o který se postarají členové folklorního souboru Jasénka.

Centrum Vsetína o víkendu ožije masopustním průvodem s Jasénkou
06.02.2018
ČEZ City Cross Sprint v Ostravě pošesté. Rozdrtí soupeře při své premiérové účasti olympijský medailista Lukáš Bauer?

  Začátek února nebude patřit jen zimním olympijským hrám v Koreji. Vrcholové sportování bude na programu také v Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě, kam se již pošesté vrací oblíbený lyžařský závod ČEZ City Cross Sprint. V sobotu 10. února 2018 se fanoušci mohou těšit nejen na další skvělé lyžařské souboje, ale i na premiérový start držitele tří olympijských medailí Lukáše Bauera. Jak si momentální specialista na dlouhé tratě poradí s rychlostním závodem mezi vysokými pecemi?    

ČEZ City Cross Sprint v Ostravě pošesté. Rozdrtí soupeře při své premiérové  účasti olympijský medailista Lukáš Bauer?
06.02.2018
Letos se některé přehrady pro veřejnost otevřou v sobotu 24. března

Světový den vody v letošním roce vodohospodáři v povodí Odry oslaví tradičně Dnem otevřených dveří na vodních dílech Slezská Harta, Kružberk a Morávka, také na vodohospodářském dispečinku a vodohospodářských laboratořích státního podniku Povodí Odry v Ostravě na ulici Varenská č. 49 a to v sobotu 24. března 2018 v době od 9:00 do 15:00 (poslední vstup je ve 14:30 hodin).

Letos se některé přehrady pro veřejnost otevřou v sobotu 24. března
22.11.2016
Mikulášský den ve Vsetíně nabídne tradiční program i nové aktivity

V pátek 2. prosince bude centrum Vsetína patřit Mikulášskému dni. Veřejnost se může těšit na již tradiční Mikulášský trh. Pro děti bude připraven bohatý dopolední i odpolední program, který pořadatelé z Domu kultury Vsetín a Alceda – střediska volného času rozšířili o další nové aktivity. Sváteční atmosféru dne zakončí symbolické rozsvěcení vánočního stromu a zvonečkový průvod.

Mikulášský den ve Vsetíně nabídne tradiční program i nové aktivity
10.11.2016
Areál bývalé pily čeká historická proměna

Areál bývalé arcibiskupské pily v obci Ostravice tvořil více než 100 let srdce obce, práci zde nalezlo až 150 lidí. Současný vlastník areálu, společnost Ridera Reality, připravuje přeměnu a oživení celého území bývalé pily. Do budoucna by se mělo stát součástí obce, otevřít se lidem a poskytnout prostory pro náměstí, drobné obchody a provozovny, služby, podnikání a trávení volného času, a být tak ku prospěchu nejen obyvatel obce Ostravice, ale i zázemím pro turisty z okolních měst. Nejbližší příležitost přijít se do areálu NAPILE v obci Ostravice podívat a dobře se u toho pobavit i najíst bude již tuto sobotu 12. listopadu 2016. Již podruhé se zde uskuteční Svatomartinské hody se zajímavým programem pro celou rodinu.

Areál bývalé pily čeká historická proměna
28.07.2016
Mezinárodní festival outdoorových filmů

  Dobrá zpráva na poli domácí produkce outdoorových filmů! Letos chystáme hned dvě světové premiéry od českých filmařů. První z nich je nový film Tomáše Galáska The Elements o třech extrémních sportech a třech neobyčejných lidech představujících tři živly. Zbývající živel je v každém z nich. Druhou světovou premiérou na MFOF 2016 je nová Roadtrip movie Tomáše Krause ze zimních X-Games v Aspenu 2016 s olympijskou šampionkou ve Snowboardcrossu Evou Samkovou. Snímek zachycuje částečně i zákulisí a podporu teamu.  

Mezinárodní festival outdoorových filmů
19.07.2016
Startuje oblíbená soutěž Českého rozhlasu Ostrava „Křížem krajem“ s novými pravidly

Poznávejte, navštěvujte, fotografujte a ušetříte i vyhrajete – to je letošní slogan oblíbené letní soutěže Českého rozhlasu Ostrava s názvem Křížem krajem, tentokrát s novými, jednoduššími, pravidly.

Startuje oblíbená soutěž Českého rozhlasu Ostrava „Křížem krajem“ s novými pravidly
18.07.2016
Vydejte se na procházku k několika kouzelným místům, kde voda může opět odpočívat, klokotat i zpívat.

Město Klimkovice získalo dotaci z Moravskoslezského kraje na komunitní akci - revitalizaci studánek.

Vydejte se na procházku k několika kouzelným místům,  kde voda může opět odpočívat, klokotat i zpívat.
18.07.2016
Lesní park Klimkovice

 Navštivte  Lesní park Klimkovice - v prostředí přírodního lesa jsou umístěny ekologické herní prvky, informační panely a odpočinkové lavičky!

 Lesní park Klimkovice
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA