Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Zveme na inscenaci pro děti Dobrodružství piráta Kolíska

Zveme na inscenaci pro děti Dobrodružství piráta Kolíska

Pokud nevíte, kam se svými dětmi o víkendu vyrazit, kde příjemně strávit nedělní odpoledne, přijďte 23. února do vsetínského domu kultury na inscenaci brněnského Divadla Polárka s názvem DOBRODRUŽSTVÍ PIRÁTA KOLÍSKA od oblíbeného autora dětské literatury Václava Čtvrtka.


„Jsem Josef Kolísko... Ať se vám to zdá, jak chce podivné, dostal jsem se k pirátům proto, že jsem jako chlapec nepřečetl knížku, kterou mi daroval knihkupec Rotrekl.“

Těmito slovy začíná Podivuhodné vyprávění piráta Kolíska od oblíbeného autora předlohy dětské literatury Václava Čtvrtka. V inscenaci pohádky se setkáme s jemnou poetikou Čtvrtkova rukopisu, plnou jemných nonsensů, smyslu pro humor a nevšední fantazie, kterou ocenilo již několik generací dětských diváků a posluchačů televizních i rozhlasových večerníčků.

Knížka, kterou malý Pepík Kolísko od knihkupce dostal, byla pěkně ilustrovaná, a když si ji před spaním prolistoval, aby věděl o čem je, uviděl loď s piráty na palubě, pestrobarevného papouška i velrybu s vodotryskem na nose. Písmenka ho ale nelákala, a tak knížku odložil pod postel. Sotva však zavřel oči, stála parta pirátů kolem něho a přesvědčili malého Kolíska, pod vidinou několika tun naloupené čokolády, zlaťáků a příslibu kapitánské kariéry, aby vyplul na moře s nimi.

A co bylo dál? Jak se Kolískovi mezi piráty vedlo? A jak pomocí vlastní vůle, mluvícího papouška, modrobíle pruhované velryby a slabikáře nad nimi nakonec zvítězil? To vše se dozvíte, přijdete-li 23. února od 16.00 hodin do Domu kultury Vsetín na Dobrodružství piráta Kolíska v podání brněnského Divadla Polárka a vydáte se spolu s námi za zpěvu pirátských písní na plavbu rozbouřeným oceánem vstříc modravým dálkám.

Inscenace je určena pro děti od čtyř let a trvá přibližně 80 minut.

Vstupné 130,- Kč.
Doprovod dětí – jedna dospělá osoba vstup zdarma. Doprovodem musí být osoba starší 15 let.

Předprodej vstupenek:
Tel.: 575 755 233, 737 573 429
E-mail: predprodej@dkvsetin.cz, info@dkvsetin.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA