Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Znamenitý divadelní koktejl nejlepších českých inscenací v Domě kultury Akord

Znamenitý divadelní koktejl nejlepších českých inscenací v Domě kultury Akord

Dům kultury Akord v Ostravě-Zábřehu, který v uplynulém roce prošel rozsáhlou rekonstrukcí, nyní nově kromě agenturních představení nabízí také inscenace pro opravdové divadelní fajnšmekry i pro vnímavější publikum.


V současné době můžete zakoupit ojedinělý typ předplatného na pět špičkových inscenací nejlepších českých a moravských kamenných divadel. Diváci se mohou těšit na opravdové lahůdky – tituly nejenom divácky oblíbené, ale také vysoce hodnocené a těšící se neutuchajícímu zájmu publika mnohdy i několik let.

 Nabídka cyklu „Činoherní Ko(k)te(j)l“ zahrnuje pět inscenací:

  • Legendární brněnské divadlo Husa na provázku přijede s představením „Lásky jedné plavovlásky“, jehož předlohou je známý film Miloše Formana.

  • Pražské Švandovo divadlo přiveze inscenaci „Kdo je tady ředitel?“, komedii podle filmu Larse von Triera, s nezapomenutelným Michalem Dlouhým v hlavní roli. Hra má za sebou více než dvě stovky vyprodaných repríz.

  • Divadlo v Dlouhé se představí s veleúspěšnou inscenací „Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách“, v hlavní roli s Miroslavem Táborským. Hra byla v Ostravě s velkým úspěchem uvedena již v roce 2009 na divadelním festivalu Dream Factory. Jde tedy o jedinečnou možnost pro ty z divadelních fandů, kteří tehdy neměli štěstí na vstupenky.

  • Pětici titulů doplňuje dále inscenace „Naše třída“ v podání pražského Divadla Komedie, nejúspěšnější inscenace poslední doby tohoto souboru.

  • Dále se můžete těšit na inscenaci pražského Divadla pod Palmovkou „Edith a Marlene“, která je na repertoáru nepřetržitě již od roku 1999.

Úvodní díl cyklu Činoherní Ko(k)te(j)l považuje dramaturgie Akordu za „nultý ročník“ a následně chce navázat spolupráci s dalšími výraznými a zajímavými scénami v České republice. Cena předplatného pěti titulů je dle výběru místa v sále od 1490 do 1690 korun.

Akord se tímto snaží usnadnit cestu divákovi lačnému po divadelních lahůdkách a přiváží do Ostravy reprezentativní vzorek toho nejlepšího z české divadelní produkce.

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA