Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Zlatohorsko láká nejen na gastronomické speciality

Zlatohorsko láká nejen na gastronomické speciality

Nedaleko polského příhraničí se nachází turistický ráj Zlatohorsko. Můžete se zde vydat po stopách bohaté historie, vyzkoušet rýžování zlata ve zlatorudných mlýnech, obdivovat nádhernou přírodu v rezervaci Rejvíz, ale i ochutnávat krajové speciality v místním hotelu Praděd Thamm, který se může pochlubit barvitou historií.


Nově zrekonstruovaný hotel Praděd Thamm ve Zlatých Horáchdodnes nese jméno svých zakladatelů. Vznikl náročnou, ale citlivou rekonstrukcí budovy, jejíž historie sahá až do třicátých let19. století.
Z původního hostince, který postavila rodina Thamm, byl v r1928 vybudován hotel, který hostům poskytoval na svou dobuvelmi kvalitní služby. Dokonce se zde několikrát rekreoval známherec a komik Vladimír Menšík.
Špičkovou kvalitu služeb nabízí hotel opět také v současné doběHosté sem přijíždějí nejen relaxovat či sportovat, své si zde najdou i rodiny s dětmi. Praděd Thamm je velmi dobře vybaven prpořádání rodinných oslav či firemních a společenských akcí. Hotelová kuchyň nabízí řadu specialit a k tomu se hotel Thammzapojil do iniciativy Ochutnejte Jeseníky, takže tamní jídelníčnově zdobí tradiční jesenické recepty připravované z místníchsurovin. Co třeba? Rybí pokrmy nebo speciality z jehněčího masa.Na své si přijdou také milovníci klasických jídel, jako jsou napřklad bramborové šišky s mákem či domácí moučníky.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA