Úvodní strana » Zajímavosti » Zlaté Hory slaví 790 let

Zlaté Hory slaví 790 let

Letní prázdniny prožijí obyvatelé Zlatých Hor ve znamení oslav kulatého výročí od první písemné zmínky o tomto historickém městě. Slavnostní program pro veřejnost bude rozdělen do tří částí.


Poprvé se Zlaté Hory ponoří do víru zábavy v polovině prázdnin. Ve dnech 25. a 26. července vystoupí na velkém podiu uprostřed náměstí desítky souborů a hudebních skupin v čele s legendárním Katapultem a zpěvačkou Ewou Farnou.
Hned o týden později, v sobotu 2. srpna budou pokračovat zlatohorské oslavy, tentokrát sportovním kláním, konkrétně šachovým a tenisovým turnajem. Třetí a poslední akcí, která připomene 790 let od založení Zlatých Hor, bude tradiční rýžování zlata O putovní pánev starosty města. Oblíbená akce se uskuteční v sobotu 30. srpna a program nabídne také rekonstrukci historické bitvy a koncerty stylových country kapel.

Do Zlatých hor se ale vyplatí zavítat i mimo uvedené termíny. Významnými památkami jsou například farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, špitální kostel sv. Kříže, kaple sv. Rocha či zříceniny hradů Edelštejna, Leuchtenštejna a Koberštejna.
„Bohatou historii života na zlatohorsku dokumentují sbírky Městského muzea. Návštěvníkům se nabízí k poznání také další zajímavá místa v okolí Zlatých Hor, jako například rozhledna na Biskupské kupě, národní přírodní rezervace Rejvíz s Mechovým jezírkem nebo Zlatorudné mlýny na Olešnici,“ vypočítává turistické atrakce starosta města Milan Rác.

 

Zderoj: elektronický zptavodaj NavstivteJeseniky.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA