Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Živá kočičí kapela na scéně Divadla loutek Ostrava v pohádce Kocourek Modroočko

Živá kočičí kapela na scéně Divadla loutek Ostrava v pohádce Kocourek Modroočko

První novinkou letošní divadelní sezóny, kterou připravili ostravští loutkáři, je pohádka pro celou rodinu Kocourek Modroočko. V premiéře ji Divadlo loutek Ostrava uvedlo v pátek 2. listopadu.


V režii Václava Klemense, choreografii Vlastimila Červa a hudebním nastudování Vlastimila Ondrušky hrají, zpívají a tančí Jiří Krupica (Modroočko), Lenka Macharáčková (Zelenoočka), Aleš Petrič (Zrzunda), Ondřej Beseda (Natrhouško), Eva Baláková (Kiki), Zdeněk Pavlíček (Křeček, Krtek), Edita Bandyová (Mici Angora), Tomáš Rossi a Nikos Engonidis (kočičí kapela). Scénu vytvořil Jaroslav Milfajt, kostýmy Tomáš Kypta.

Modroočko pochází z oblíbené dětské knížky spisovatele a přírodovědce Josefa Koláře Z deníku kocoura Modroočka (1965). Na začátku je to roztomilé kotě, které si po vypuštění z mateřského pelíšku zvědavě a někdy trošku nemotorně osahává svět a hledá v něm své místo. Seznámí se se zkušenější Zelenoočkou, přátelským, ale poněkud sebestředným Zrzundou, protřelým a trochu nebezpečným Natrhouškem… postupně vyroste v dospělého kočíčího mládence, zamiluje se do kočičky Kiki a stane se šťastným tatínkem. Modroočkovy příběhy baví už několikátou generaci malých čtenářů.

Třináct let po vydání knížky se zrodila její divadelní podoba. Marek Eben, dnes slavný, tehdy jedenadvacetiletý, k ní napsal písničky přímo na tělo, a samozřejmě i na hlasy svých spolužáků z konzervatoře, mezi něž patřila i Markéta Fišerová, která se posléze stala a dodnes je jeho ženou. Pohádku uvedli poprvé v divadle Viola a od té doby se hrála na mnoha českých scénách.

Ostravští loutkáři vezmou do hry živou kočičí kapelu. Na scénu, složenou z kočičích pelíšků a prolézaček, tentokrát vykročí bez loutek, zato však s mimořádným nasazením hudebního a pohybového nadání.
Pohádku pro děti od tří let a jejich dospělé uvádíme v neděli 25.11. a 30.12. Další informace a vstupenky na www.dlo-ostrava.cz.

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA