Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Zimní Beskydy? Nejen zasněžené svahy, ale i kulturní zážitky!

Zimní Beskydy? Nejen zasněžené svahy, ale i kulturní zážitky!

Beskydy letos v zimě nabídnou zrekonstruované lyžařské svahy s posíleným zasněžováním, upravené běžkařské trasy a turistické soutěže i tradiční výstavy a nové muzejní expozice, mikulášské akce nebo adventní koncerty. 


 

„Zajímavým bonusem, jehož úkolem je přispět k větší návštěvnosti regionu a prodloužit délku pobytu turistů, je návštěvnická karta Beskydy Card, kterou zdarma obdrží hosté už ve zhruba 42 vybraných partnerských ubytovacích zařízeních, případně si ji mohou zakoupit v některém z beskydských informačních center nebo v e-shopu na webu Beskydy Card," informuje Monika Konvičná, ředitelka Destinačního managementu turistické oblasti Beskydy-Valašsko, který je nositelem projektu Beskydy Card. „Kartu, jejíž platnost trvá 12 měsíců, pak mohou využívat u našich smluvních partnerů, takzvaných akceptantů, rekrutujících se z nejrůznějších oblastí aktivního odpočinku."
Beskydy Card akceptuje například Ski areál Bílá, kartu si lze zakoupit ve zdejším informačním středisku. „Jsme rovněž součástí projektu Czech Skipass, který umožňuje navštěvovat 23 lyžařských středisek v celé republice na jeden společný skipas," doplňuje Jaroslav Vrzgula, vedoucí lyžařského areálu, a dodává, že Bílá pro letošní sezonu zrekonstruovala zasněžování celé jedné větve sjezdovky. Toho, že by v zimě nebylo po letošním suchu z čeho zasněžovat, se nebojí. „Bereme povrchovou vodu a té je dostatek. Stačí pár deštivých dnů a v potoce je vody nad stav," uklidňuje nedočkavé lyžaře.
Zasněžování posílil také Ski areál Opálená, jenž se na zimní sezonu 2015/2016 vybavil i novým profesionálním strojem pro servis lyží. Už druhým rok zde návštěvníci Beskyd mohou také vyjet na upravovanou 27kilometrovou běžkařskou stopu na Ondřejníku, na kterou se mohou vytáhnout pomocí vleku. Aktivní úpravu běžkařských tras a oproti loňsku ještě lepší značení a informace slibují Pustevny s novým zázemím ve spodní stanici lanovky. K této lokalitě Moravskoslezských Beskyd už tradičně v lednu přitáhnou pozornost ledové sochy a na přelomu února a března závod v běžeckém lyžování Pohár Beskydské magistrály.

„Ovšem návštěvník Beskyd nemusí být v zimní sezoně takzvaně jen živ sportem," pokračuje Monika Konvičná. Například Muzeum Beskyd ve Frýdku-Místku, které držitelům Beskydy Card kromě jiného nabízí 50procentní slevu ze vstupného do expozice Beskydy – příroda a lidé, otevře v zimním období hned tři výstavy: 19. listopadu Panenky, 11. prosince výstavu Ptáci na krmítkách a 18. prosince expozici Ve světle baroka. Stálý Zámecký okruh bude navíc vánočně nazdoben. Kromě toho se bude v pátek 4. prosince v zámecké kapli sv. Barbory konat poutní mše a v neděli 6. prosince na zámeckém nádvoří akce i s mikulášskou nadílkou a vystoupením souboru Ondřejnica. „Do takzvaného Beskydského adventu patří nejen spousta akcí ve Frýdku-Místku, ale i v jiných městech," pokračuje Monika Konvičná.
Masarykovo náměstí v Novém Jičíně ožije od 4. do 23. prosince vánočním jarmarkem.
Ve Štramberku, kterému se říká Moravský Betlém, bude nadcházející Vánoce připomínat tradiční výstava betlémů s názvem Štramberské Vánoce, která potrvá do poloviny prosince. S betlémy bude spojeno také představení 26. prosince v Národním sadě, kde místní divadelní spolky už po dvacáté předvedou živý betlém, letos s názvem Hala, chlapci. Zima nepřekvapí ani Příbor, který se – stejně jako Frýdek-Místek a ostatní města – 9. prosince zapojí do akce Česko zpívá koledy, a ve dnech 13. a 20. prosince se rozezní adventními koncerty a 27. prosince zde bude ke spatření živý betlém.

Novinky a zajímavé akce slibují také beskydská ubytovací zařízení. Například Hotel Sepetná na Ostravici se od 1. ledna 2016 stane „checkpointem“, kde si každý účastník celoroční registrované soutěže LH365 bude muset potvrdit každý svůj výstup na Lysou horu. Jde totiž o novou výzvu pro sportovce, tentokrát zaměřenou na četnost výstupů na vrchol, který bude třeba potvrdit i přiložením čipu v Bezručově chatě. Koncem ledna se Sepetná tradičně stane základním táborem pro účastníky horského maratonu LH24. 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA