Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Záření nabídne vyjížďku přes Kladno, Rybitví i Karvinou s kapelou YO YO Band

Záření nabídne vyjížďku přes Kladno, Rybitví i Karvinou s kapelou YO YO Band

Připoutejte se, prosím! Populární česká kapela v čele s Richardem Tesaříkem, která nás zaveze až do Afriky, bude dalším legendárním hudebním hostem 17. ročníku multižánrového festivalu Valašské záření. Koncert kapely se uskuteční v sobotu 12. září od 18.30 hodin na hlavním pódiu před budovou vsetínského domu kultury.


 

Skupina Yo Yo Band vznikla v listopadu roku 1975. U jejího zrodu stáli bratři Richard a Vladimír Tesaříkovi, Ondřej Hejma a Julius Novotný Kuzma. Za celou dobu trvání Yo Yo Bandu prošla kapelou celá řada hudebníků. Inspirována vlivy soulu, reggae, latiny a popu si osvojila nezvykle dráždivou barvu. V 90. letech prožila velmi úspěšné období, kdy byla žádána na koncertech doma i v zahraničí a její svérázný humor, naznačený už v paradoxních názvech hitů Kladno, Rybitví, Karviná a My jezdíme po vinárnách, se nijak nerozcházel s jiskřivým muzikantstvím.

 


Z valné většiny tvoří repertoár kapely vlastní autorské písničky. Na svém kontě mají platinovou desku, 3 ceny české Gramy, 4. místo v soutěži Český Slavík. Celkem natočili 16 videoklipů a televizní pořad Banánová estráda. Koncertovali v Německu, Rakousku, Dánsku i Rusku.

V roce 2002 skupinu tvrdě zasáhla tragédie Vladimíra Tesaříka, který ve věku 55 let podlehl následkům těžkého pádu z kola.

Současní členové:
Richard Tesařík - zpěv, perkuse
Miroslav Linhart - kytara, zpěv
Jiří Šíma - tenorsaxofon, klávesy, zpěv
Roman Bobík Kubát - trubka
Pavel Razím - bicí
Václav Novotný - baskytara
Jan Šatra - pozoun


Více informací o programu Valašského záření 2015 naleznete na stránkách www.dkvsetin.cz/20154.

Autor: Klára Obručová

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA