Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Zaměstnání pro osoby se zdravotním postižením

Zaměstnání pro osoby se zdravotním postižením

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o. s. se již několik let zabývá realizací projektů, které mají za cíl podpořit osoby se zdravotním postižením v získání vhodného zaměstnání. Na všech detašovaných pracovištích v Moravskoslezském kraji (Ostrava, Opava, Frýdek-Místek, Bruntál a Nový Jičín) probíhá v současné době několik těchto projektů.


Nejnovější projekt s názvem „Na trhu práce máme své místo!“ začal v dubnu 2013 a bude probíhat až do února 2015. Tento projekt je určen osobám se zdravotním postižením, které jsou nezaměstnané déle, než 6 měsíců. Projekt účastníkům nabízí řadu aktivit, které jim mohou pomoci lépe se uplatnit na trhu práce. Základní aktivitou je Poradenský program, dále je možné zúčastnit se Individuálního psychologického poradenství, Pracovně bilanční diagnostiky či jedné z Motivačních aktivit, vedoucí ke zlepšení komunikačních dovedností. V projektu je možné absolvovat také Rekvalifikační kurz a zvýšit tak šance v uplatnění se na trhu práce. Všechny aktivity jsou pro účastníky projektu zdarma. V rámci projektu spolupracujeme se zaměstnavateli, kteří pro účastníky vytvářejí vhodná pracovní místa.

V Centru také stále probíhají další podobné projekty – „Společně k pracovnímu uplatnění“ a „Vzájemnou podporou k integraci na trh práce“. Tyto projekty rovněž nabízejí osobám se zdravotním postižením řadu aktivit, například je zde stále možnost absolvování Rekvalifikačních kurzů.

Bližší informace mohou zájemci získat na jednotlivých detašovaných pracovištích, kontakty jsou uvedeny na www.czp-msk.cz


 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA