Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Poslední základní kola hudební soutěže Radegast Líheň právě probíhají!

Poslední základní kola hudební soutěže Radegast Líheň právě probíhají!

Už v těchto dnech probíhají ve čtyřech klubech na Moravě poslední základní kola v současnosti zřejmě největší československé klubové soutěže hudebníků Radegast Líheň. Už v pátek pak bude známo 24 čtvrtfinalistů, kteří se budou dále utkávat na koncertech o závěrečná čtyři místa ve Velkém finále soutěže.


Tentokrát měla porota různorodou práci. Zatímco v některých klubech to bylo na ostří nože, jinde bylo rozhodnuto jednohlasně a favorit byl jasný od prvních tónů. Tato situace nastala v klubu U6, kde se prezentovala a postoupila do dalších bojů ostravská kapela Line složená z mladých hudebníků a zralého frontmana. Do Jazz clubu bohužel nedorazila na poslední chvíli odhlášená skupina Mom Bassa z Polska a ačkoliv začátek setu skupiny Pajoche z Brna naznačoval, že rozhodování bude složité, koncert postupujících Public Relations vše jednoznačně rozhodl v jejich prospěch.
Pravý opak prožívala porota klubu Barrocko v Třinci, kde zřejmě nastupují kolo od kola vyrovnanější kapely. Podle poroty bylo páté kolo zřejmě nejlepší ze všech. Vítěz ale může být jen jeden a do dalších bojů postupuje frýdecko-místecká úderka Bad Joker´s Cream! Stejně vyrovnané setkání tří kapel proběhlo i v Bounty rock cafe v Olomouci. „Z vítězství se radují Hello Brian z Bratislavy. Kapela šlapala jako jeden muž a pasujeme ji jako jednoho z favoritů soutěže. Toto kolo ale bylo neuvěřitelně vyrovnané, každý soutěžící mohl postoupit. Porota si užívá opravdun skvělé hudební okamžiky,“ prozradil šéf klubové poroty Ondra Kanovský.
Do konce tohoto týdne už bude známo sestavení prvních čtvrtfinálových kol, která na soutěž navazují už příští týden. Poslední čtyři kapely se budou rekrutovat ze všech koutů České republiky a v ostravském klubu U6 čeká fanoušky i zástupce Polska – parta Hilium z města Žywiec. Vstup na soutěžní kola je tradičně zdarma a koncerty ve všech klubech začínají už v 19.00 hod. Podrobnosti k programu i bonusům jsou na stránkách soutěže - www.lihen.cz. Pro fanoušky Radegast Líhně a piva Radegast pak přichází další vhodná chvíle na sbírání razítek do Radegast pasů rockera, za které je čeká řada překvapení a dárků na Velkém finále soutěže 26. dubna 2014 v multifunkční aule GONG v Dolní oblasti Vítkovice.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA