Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Za štrúdly na Horňácko

Za štrúdly na Horňácko

Poslední letošní zastávka cyklu Moravský rok zavede posluchače regionálních stanic Českého rozhlasu na Moravě a ve Slezsku do horňácké vísky Hrubá Vrbka na úpatí Bílých Karpat. Dvouhodinový přímý přenos naladí posluchači ČRo Ostrava, ČRo Olomouc a ČRo Brno v sobotu 27. října od 10.05 hodin.  


Letošní ročník společného cyklu MORAVSKÝ ROK, který připravují a vysílají Český rozhlas Ostrava, Olomouc a Brno a ve kterém objevujeme nejrozličnější chutě a vůně Moravy a Slezska, završí návštěva horňácké vísky Hrubá Vrbka, kterou najdeme 11 kilometrů jihovýchodně od Veselí nad Moravou v malebném kraji na úpatí Bílých Karpat.
„Jak se tady žilo a žije, nám prozradí Jiří Miškeřík, František Okénka a mnozí další hosté. Zahraje nefalšovaná horňácká kapela, zazpívají mužský a ženský sbor – ale hlavně ochutnáme béleše, proslavené horňácké štrúdly a dojde i na náprstek kořalenky,“ prozradil k programu přenosu Michal Bureš, garant projektu Moravský rok.
Jako vždy je připravena také posluchačská soutěž na telefonu 702 005 001. Pořadem posluchače provede Marcela Vandrová z Českého rozhlasu Brno.

Moravský rok, společný projekt regionálních studií Českého rozhlasu v Ostravě, Olomouci a Brně vstoupil letos do druhého ročníku. Letošní maratón sedmi přímých přenosů má za sebou již šest zastavení - 28. dubna proběhl přenos ze Štramberku, 26. května z olomouckých Loštic, 24. června z Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici, 14. července z Pekařské soboty v Rožnově pod Radhoštěm, 1. září z Velkopavlovického vinobraní a 29. září z Pradědu.

Dvouhodinový poslední letošní přímý přenos Moravského roku naladí posluchači regionálních studií Českého rozhlasu na Moravě a ve Slezsku v sobotu 27. října od 10.05 hodin. Přehled jednotlivých frekvencí pro daný region najdou posluchači na www.rozhlas.cz/vysilace/portal. Přímý přenos lze poslouchat také přes internet na adresách www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA