Úvodní strana » Aktuality » Událo se » XIV. ročník festivalu MUZIKANTSKÉ ŽNĚ

XIV. ročník festivalu MUZIKANTSKÉ ŽNĚ

XIV. ročník festivalu Frýdek-Místek „MUZIKANTSKÉ ŽNĚ„ se uskuteční ve dnech 16. 8. a 17. 8. 2013 na nádvoří frýdeckého ZÁMKU.


Jde o tradiční, většinou třídenní, mezinárodní akci, přehlídky hudebních skupin a jednotlivců z celé ČR. Festivalu předchází celorepublikový výběr, představí se vítězové různých přehlídek taktéž z Polska a Slovenska a jiných zemí. Akce je doplněna o koncertní vystoupení profesionálů. Doplňkový program dává prostor dalším – např. tanečním skupinám, divadelníkům, filmařům aj. V některých ročnících byla soutěž rozšířena také o dětské a mládežnické skupiny a vítěze soutěže Talent. Pro hudební mládež z regionu se festival stal jejich cílem. Dostali možnost předvést se.
Především proto vznikla myšlenka udělat si vlastní festival a mít možnost se představit před svými diváky, před médií a také před profesionály. Akce se postupně rozrůstala a nyní je již známá, troufám si říci po celé ČR ale i na Slovensku a v Polsku.
Město Frýdek-Místek je právem nazýváno bránou Beskyd. Díky rozvíjejícímu se cestovnímu ruchu a své poloze se může stát městem, které vejde do povědomí také svým kulturním děním.
K tradicím města už neodmyslitelně patří folklorní soubory, ochotnické divadlo, symfonický orchestr. Kraj je znám jako líheň zajímavých osobností z oblasti vážné, folklorní ale také folkové hudby. Obyvatelé Frýdku-Místku proto festival přivítali a uvědomují si, že akce je přínosem pro všechny.
Domnívám se, že přinesla nejen pomoc mladým a dobrým muzikantům našeho kraje, dala možnost divákům poslechnout si mnoho kapel i ze zahraničí, ale také zviditelnila a obohatila město. Naši muzikanti se na oplátku dostávají na
jiné festivaly a tak reprezentují město. V neposlední řadě akce pomohla zvýšit turistický ruch. Hoteliéři a majitelé pensionů se již v předstihu zajímají o program akce, který pak nabízejí svým klientům. Taktéž velký zájem o akci mají CK. Diváci přijíždějí z různých koutů nejen ČR, plánují si dovolenou v Beskydách právě v týdnu konání akce.

Festival se koná vždy ve stejném termínu- každoročně třetí týden v srpnu. Nabízíme příznivcům této hudby již tradiční pohodu při setkání s muzikanty nejen začínajících kapel, ale i špičkových profesionálních skupin.
Představí se vždy kolem 100 účinkujících. Dle počasí se na akci vystřídá i 3 tis. diváků.
Festival podpořil také akci „ Pomůžete nám zpátky do přírody?“ pro záchranu koně Převalského. Spolupracujeme se sport. Klubem vozíčkářů.
Akce oslovuje nejširší veřejnost. Tento žánr je dobře přijímám diváky všech věkových kategorií. Přijdou se pobavit celé rodiny - maminky s kočárky, důchodci i náhodní chodci – možná noví budoucí fanouškové. Přijíždí mnoho diváků z okolních vesnic a stanují přímo v areálu.

Muzikantské žně připravujeme po celý rok. Hned po akci si nastíníme hrubou dramaturgii, oslovujeme sponzory, plánujeme rozpočet. Od přehlídky „Moravský vrabec“- počátkem dubna - běží reklamní kampaň . Je velmi obtížné zajistit propagaci akce, při našem rozpočtu. Využíváme muzikanty, kteří informace o akci šíří po všech festivalech . Akci zviditelňují na svých stránkách také pořadatelé dalších folk country festivalů a akcí, čímž se nám daří přilákat do našeho města diváky nejen z regionu, ale z celé ČR. Přijeli už dokonce diváci z Německa, Polska, Slovenska, Holandska aj.

Měsíc před festivalem organizujeme drobné akce, tzv. taneční a hudební vizitky – takové malé show, kdy hostesky rozdávají pozvánky na festival.

Na akci pracuje štáb dobrovolných organizátorů, skupina nadšenců, většinou muzikantů, všichni pracují bez nároků na mzdu.
Realizační tým má 2 VŠ s ekonomickým vzděláním, 2 prac. z reklamní agentury, 4 osoby s hudebním odborným vzděláním, 1 z hostinské činnosti. Ostatní spolupracující mají již 12-ti letou praxi. 5 osob najímáme z řad bezpečností agentury. Prošli jsme mnoha festivaly i v zahraničí a máme přesnou představu jak má taková akce vypadat. 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA