Úvodní strana » Aktuality » Událo se » X.ročník podzimní slavnosti Třebovický koláč

X.ročník podzimní slavnosti Třebovický koláč

V příjemném prostředí areálu Třebovického parku v městském obvodě Ostrava - Třebovice se koná pravidelně třetí víkend v září podzimní slavnost Třebovický koláč. Její „náplň“ tvoří všehochuť hudebních žánrů, od folkloru přes folk, country, blugrass a trampskou písničku až po vážnou hudbu. Zveme vás ve dnech 20. – 22. září na letošní jubilejní X. ročník slavnosti, která nabídne opět pestrý hudební a taneční program známých souborů, skupin, kapel a muzik.


Na hlavní scéně se během třídenního festivalu vystřídají ostravské kapely Tempo di vlak, BG Styl, Tomáš KOČKO & orchestr, Calata, karvinské seskupení Keep Smilinig Gospel, folková osobnost Jaroslav SAMSON Lenk, filmové a muzikálové hity zahraje Janáčkova filharmonie Ostrava. Folklorní žánr zastoupí frenštátský Cimbálový orchestr Milana Holuba, cimbálová muzika HRADIŠŤAN s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou, dále se představí dětské folklorní soubory Krasničanek, Malá Ondřejnica, Dětský soubor Heleny Salichové, dospělé folklorní kolektivy Břeclavan, Radhošť, Fogáš, Ondřejnica, Šmykňa, Rusava, Slezský soubor Heleny Salichové. V závěru sobotního programu se představí hvězdný host –
jubilejní slovenský folklorní soubor LÚČNICA s premiérovým pořadem u příležitosti 65. výročí založení souboru „Obrazy z minulosti“. K programu festivalu patří i sobotní večerní posezení s cimbálovou muzikou Břeclavan a country kapelou Astra.

Po dobu slavnosti probíhá v areálu parku lidový jarmark, kde nebude chybět ani bohaté občerstvení včetně koláčů. Pro děti je připraveno spousty zábavy - koutek s malováním, skládání puzzlí, poznávání zvířátek, soutěže, jízda na ponících, ukázky šermířského umění, pohádky v podání divadelních společností Jitřenka a Sluníčko z Ostravy a divadelního souboru Berani. Ve výtvarném centru Chagall najdou návštěvníci výstavu děl akademické malířky Heleny Salichové. Program v parku je také letos obohacen o zvířecí farmu a o ukázku dravců.

Nenechte si ujít letošní Třebovický koláč s bohatou náplní hudby, tance, zpěvu a zábavy.

Záštitu nad touto akcí převzali – Evžen TOŠENOVSKÝ, poslanec Evropského parlamentu, Miroslav NOVÁK, hejtman Moravskoslezského kraje, Dalibor MADEJ, náměstek primátora statutárního města Ostravy a František ŠICHNÁREK, starosta Městského obvodu Třebovice. Pořadatelem slavnosti je Slezský soubor Heleny Salichové, který působí při VŠB – Technické univerzitě Ostrava. Slavnost je podpořena Evropským parlamentem, Moravskoslezským krajem, statutárním městem Ostrava, Městským obvodem Ostrava - Třebovice, Folklorním sdružením ČR, Maticí Slezskou, Nadací Život umělce a ostravskými společnostmi. Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Český rozhlas Ostrava, Rádio Čas, Televize NOE, TV Fabex, Rádio Proglas, Zlaté stránky, Borovice - informační centrum, Klub českých turistů, Turistická prezentace, Dětská tisková agentura, Literární noviny, Haló noviny, časopis FOLKLOR a portál Severní Morava.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA