Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Vzpomínkový koncert Jiřího Vondráka na Okudžavu

Vzpomínkový koncert Jiřího Vondráka na Okudžavu

Ostrava 28.2. 2012 - Březnový termín série koncertů v přímých přenosech „Radio Ostrava Live“ připomene 15. výročí úmrtí ruského básníka, prozaika a šansoniéra Bulata Okudžavy. Ve čtvrtek 1. března od 18.00 hodin uvede Jiří Vondrák v Hudebním studiu Českého rozhlasu Ostrava vzpomínkový koncert s názvem „Okudžava – minus patnáct let“.


Letos v červnu to bude přesně patnáct let od chvíle, kdy do hudebního nebe vstoupil jeden z nejvýraznějších prozaiků a šansoniérů Evropy – básník Bulat Okudžava. Po studiu pracoval nejprve jako novinář, veřejně zpívat začal až ve druhé polovině 50. let 20. století. Své texty doprovázel hrou na akustickou kytaru. V polovině 60. let se jeho tvorba začala prosazovat v celé Evropě, později také v Americe a Japonsku. Ve svých písních se stavěl kriticky k socialistickému režimu. Některé u nás přezpívali Jaromír Nohavica a Jiří Vondrák. Právě na pozvání Jiřího Vondráka se v ČR v roce 1995 uskutečnily jediné a poslední koncerty Bulata Okudžavy. Z koncertů vyšla limitovaná série CD a také hodinový záznam České televize. Sám Jiří Vondrák v témže roce natočil dokument Naděje a stesky Bulata Okudžavy, na který později navázal kritikou oceňovaným cyklem Básníci Evropy.

Na koncertě s názvem „Okudžava – minus patnáct let“ doprovodí ve čtvrtek 1. března v Hudebním studiu ostravského rozhlasu písničkáře Jiřího Vondráka multiinstrumentalistka Helena Macháčková a Vít Šujan. Koncert, tradičně přístupný i veřejnosti, začíná v 18.00 hodin. První hodina koncertu se bude vysílat v přímém přenosu. Vstupenky v hodnotě 80,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava a v Ostravském informačním servisu.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Pro další informace kontaktujte:
Daniel Martínek, marketing a PR, tel.: 596 203 144, GSM: 777 586 266
daniel.martinek@ov.rozhlas.cz
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA