Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Vzorní řidiči získali plechovku nealkoholického piva

Vzorní řidiči získali plechovku nealkoholického piva

Při dopravně-bezpečnostní akci dostali řidiči informační kartičky a vyzkoušeli si záchranu zraněné osoby


S netradiční policejní kontrolou se dnes setkali řidiči jedoucí z Frýdku-Místku do Frýdlantu nad Ostravicí. Ti, kteří neměli po ránu v krvi žádnou hladinu zbytkového alkoholu, obdrželi zdarma plechovku nealkoholického piva společně s kartičkou informující o službě Promile INFO. Právě služba Promile INFO totiž pomáhá řidičům orientačně vypočítat hladinu zbytkového alkoholu v krvi a umožňuje jim odhadnout čas potřebný na regeneraci organismu ještě předtím, než začnou pít. Díky přítomnosti zástupců Českého červeného kříže navíc dostali příležitost vyzkoušet si v praxi resuscitaci osoby zraněné při dopravní nehodě. Dopravně bezpečnostní akce bude probíhat ještě v úterý dopoledne na stejném místě.

S ohledem na rostoucí počet úmrtí při dopravních nehodách zaviněných alkoholem je užitečná jak kontrola ze strany dopravní policie, tak propagace odpovědné konzumace alkoholu. Ve Frýdku-Místku se dnes a zítra dopoledne připojí služba Promile INFO k dopravně-preventivní akci Policie ČR zaměřené na kontrolu alkoholu za volantem. Promo tým oblečený do oranžových triček s logem služby Promile INFO bude rozdávat kartičky s návodem, jak pomocí sms zprávy, wapu nebo internetu orientačně zjistit hladinu zbytkového alkoholu v krvi. Řidiči, kteří před jízdou nepožili alkohol, dostanou od promo týmu i plechovku chlazeného nealkoholického piva.

Pro více informací:
Josef Šedivý, občanské sdružení SANANIM
e-mail: sedivy@sananim.cz
tel: +420 602 311 799

Jiří Mareček, tiskový mluvčí, Plzeňský Prazdroj, a.s.
e-mail: jiri.marecek@pilsner.sabmiller.com
tel: 724 617 219

Občanské sdružení SANANIM
Je největší nestátní organizací v ČR poskytující služby v oblasti prevence a léčby závislostí na nealkoholových drogách. V současné době sdružení provozuje deset hlavních programů - Terénní programy, Kontaktní centrum, CADAS, Denní stacionář, terapeutické komunity (TK) Karlov a Němčice, Doléčovací centrum s chráněnými byty, Drogové informační centrum, Pracovní a sociální agenturu, Poradenské centrum pro rodiče - a řadu programů doplňujících. Jednotlivé projekty sdružení dnes zabezpečuje více než 120 zaměstnanců a externích spolupracovníků.

Plzeňský Prazdroj - hlavní partner služby Promile INFO
Společnost Plzeňský Prazdroj, a.s. se aktivně podílí na prevenci negativních důsledků nadměrné nebo nevhodné konzumace alkoholu a pomáhá prosazovat odpovědný přístup ke konzumaci alkoholu, ať už samostatně nebo v rámci Iniciativy zodpovědných pivovarů.

S celkovým prodejem 10,7 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2008 (včetně licenčních výrob v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva. Plzeňský Prazdroj je členem skupiny SABMiller plc, jedné z největších světových pivovarnických společností.

Jak Promile INFO funguje 

  • Služba funguje přes SMS a WAP, vyzkoušet ji zájemci mohou i na internetu.
  • Jak službu využít prostřednictvím mobilního telefonu? Podle jednoduchého návodu nebo přes JAVA aplikaci odešle zájemce SMS dotaz s údaji o pohlaví, věku a hmotnosti, o začátku konzumace alkoholických nápojů a jejich druhu a množství.
  • Do minuty obdrží odpověď s informací o aktuální hladině alkoholu v krvi a orientačním čase, kdy klesne na nulu. Součástí odpovědi jsou také stručné informace o rizicích spojených se zjištěnou hladinou alkoholu.
  • Jedna „Promile INFO“ stojí 9 Kč. Peníze podpoří programy prevence a léčby závislostí občanského sdružení SANANIM a vývoj a provoz samotné služby.
  • Hlavním partnerem služby je Plzeňský Prazdroj, přední pivovarnická společnost ve střední Evropě, která propaguje odpovědnou konzumaci alkoholických nápojů.
     

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA