Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Výstavu Jana Zrzavého je možno zhlédnout s odborným výkladem

Výstavu Jana Zrzavého je možno zhlédnout s odborným výkladem

 Galerie výtvarného umění v Ostravě, příspěvková organizace Moravskoslezského kraje prezentuje ve spolupráci s Národní galerií v Praze a předními českými kunsthistoriky výtvarné umění Jana Zrzavého.


Galerie výtvarného umění v Ostravě připravila v rámci výstavy Jan Zrzavý: Božská hra komentované prohlídky a vzdělávací i tvůrčí programy pro školy i veřejnost. Expozicí budou provádět kurátoři výstavy Karel Srp, Lenka Bydžovská, Vojtěch Lahoda a Zuzana Novotná i odborní pracovníci Galerie výtvarného umění v Ostravě Petr Beránek, Jan Kudrna nebo Gabriela Pelikánová.

Komentované prohlídky výstavy se uskuteční v termínech 3., 8., 10., 17., 22., 24., 29., 31. ledna, 5., 7., 12., 14., 19., 21., 26., 28. února a 5., 6., 7. března od 17 hodin, v sobotu 2. března od 16 hodin a v sobotu 9. března od 14 hodin. Během komentovaných prohlídek bude využíván tlumočnický systém pro bezdrátový přenos informací, proto je kapacita skupin omezena na maximálně 35 osob. Nutná je online rezervace na http://www.kostal.biz/gvuo/rezervace/.Vstup je možný pouze s platnou vstupenkou.

„V rámci výstavy Jan Zrzavý: Božská jsme poprvé zavedli online rezervační systém. Slibujeme si od něj snazší proces rezervace a rychlejší orientaci návštěvníků ve volných termínech na komentované prohlídky i vzdělávací programy,“ vysvětluje Jiří Jůza, ředitel GVUO, a pokračuje „Mysleli jsme také na ty, co doma počítač nebo internet nemají. Takoví návštěvníci mohou přijít do Domu umění a vybraný program si objednat osobně nebo za asistence našich zaměstnanců na obrazovce ve vestibulu.“

Výstavu také doprovodí vzdělávací a tvůrčí programy pro školy i veřejnost, jejichž termíny a náplň naleznete na www.gvuo.cz. Expozice Jan Zrzavý: Božská hra je v ostravském Domě umění k vidění do 10. března 2013. Otevírací doba je úterý až neděle od 10 do 18 hodin. Vstupné činí 100,- Kč plné a 50,- Kč zlevněné. V neděli je vstup volný. Výstavu zaštítili hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák a primátor města Ostravy Petr Kajnar.

Z výstavy Jana Zrzavého
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA