Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Výstavu Alfonse Muchy doplňují doprovodné programy

Výstavu Alfonse Muchy doplňují doprovodné programy

Výstavu Alfons Mucha 150 let, která právě probíhá v ostravském Domě umění, doplňuje celá řada doprovodných programů. Jedná se o přednášku Martina Jirouška Belle époque aneb magie stříbrného plátna, komentované prohlídky výstavou a vzdělávací programy pro školy a veřejnost. Programy jsou určeny pro všechny zájemce bez ohledu na věk.  


Ve středu 20. dubna se v Domě umění v 18 hodin uskuteční přednáška Martina Jirouška Belle époque aneb magie stříbrného plátna.

„Počátky filmové tvorby, umění plakátu, propojení divadla a filmu legendární Sarah Bernhardt, to vše znovu oživeno na stříbrném plátně umožňuje nahlédnout do jedinečných okamžiků předválečné secese a příbuzných výtvarných směr jako jsou art deco, jugendstil, art nouveau,“ doplňuje k tématu přednášky Martin Jiroušek.

Komentované prohlídky výstavou se uskuteční vždy ve čtvrtek 7., 14., 28. dubna a 5., 12., 26. května a 2. června v 17 hodin přímo ve výstavních sálech. Zájemce výstavou provedou Gabriela Pelikánová, či Petr Beránek. Počet míst je omezen, a proto je nutná rezervace na srubarova@gvuo.cz. Vstupné: vstupenka na výstavu.

Vzdělávací programy pro školy a veřejnost jsou určené všem zájemcům bez ohledu na věk či vzdělání. Cena je 10,- Kč za osobu a minimální počet je 5 osob. Programy je možné objednávat na tel. č. 731 691 567 nebo na jasanova@gvuo.cz.

V první části programu se návštěvníci seznámí s životem a dílem Alfonse Muchy. V druhé části se budou věnovat tvůrčí činnosti se zaměřením na ornament, sociální aspekty výtvarného umění a street art.

Expedice do obrazu č. 7 se uskuteční v sobotu 9. 4. 2011 v 10:00 a 13:30 hodin v Domě umění. Tajuplná výprava do svět barev, tvarů a kdovíčeho je tentokrát zaměřena na secesní umění. Výchovně-vzdělávací program je určen pro všechny věkové kategorie, zejména pro rodiče s dětmi. Cena programu je 10,- Kč na osobu, děti do tří let mají vstup zdarma. Rezervace je nutná u Mgr. Vítězslava Lasoty na 725 037 079, anebo na emailové adrese v.lasota@seznam.cz.

Výstava Alfons Mucha 150 let potrvá do 5. června 2011.

Otevřeno úterý – neděle 10.00–18.00 hodin.

Vstup: 80,- Kč (plné) a 40,- Kč (zlevněné)

ze vzdělávacích programů - 1 ze vzdělávacích programů - 2

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA