Úvodní strana » Zajímavosti » Výstava Pimprlárium zamířila do Ostravy-Hrabůvky, o prázdninách se na čas vrátí do Divadla loutek

Výstava Pimprlárium zamířila do Ostravy-Hrabůvky, o prázdninách se na čas vrátí do Divadla loutek

Další zastávkou interaktivní výstavy, kterou Divadlo loutek Ostrava na sklonku loňského roku připravilo ke svým šedesátým narozeninám, se v minulém týdnu stala Základní škola Mitušova 16 v Ostravě-Hrabůvce. Výstava bude v jejích prostorách do konce školního roku.


Základní škola Mitušova 16 je po Ostravském muzeu a porubské ZŠ A. Hrdličky už třetím místem, kde se mohou děti i dospělí seznámit s bohatou historií i současností loutkářského umění v Ostravě a setkat se s oblíbenými marionetami, javajkami, maňásky či rozmanitými maskami. „Neměli jsme v úmyslu uspořádat výstavu, na jejíž exponáty se zájemci přijdou pouze podívat nebo si vyslechnout odborný výklad,“ říká Jarmila Hájková, ředitelka DLO. „Pimprlárium jsme od počátku připravovali jako expozici, v níž si návštěvníci mohou jednotlivé typy loutek osahat, uvést je do pohybu, pohrát si s nimi, a také si něco odnést – vyrobit si loutku vlastní,“ dodává J. Hájková. To si děti ZŠ Mitušova už úspěšně vyzkoušely ihned po instalaci výstavy na této škole a při slavnostní minivernisáži 16. května samy předvedly krátké divadelní představení.

Žáci budou výstavu navštěvovat v rámci výuky českého jazyka, pro komentované prohlídky jsou připraveni lektoři občanského sdružení THeatr ludem, u nejmladších ročníků budou vypomáhat spolužáci devátých tříd. Škola rovněž nabízí prohlídku výstavy rodičům dětí, kteří ZŠ Mitušova navštěvují, i okolním vzdělávacím zařízením. Po skončení školního roku se výstava opět vrátí do „domovského“ divadla loutek a obohatí program připravovaného Léta s pimprlaty. Úspěšnou akci, kdy se děti mohou setkávat s loutkami také o prázdninách, DLO připravuje na dobu od poloviny července do poloviny srpna už potřetí. Na podzim poputuje Pimprlárium do Prahy.

www.dlo-ostrava.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA