Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Výstava Pimprlárium se přestěhovala do Ostravy-Poruby

Výstava Pimprlárium se přestěhovala do Ostravy-Poruby

Až do 27. února mohli zájemci navštívit v Ostravském muzeu interaktivní výstavu Pimprlárium, kterou Divadlo loutek Ostrava připravilo ke svým šedesátým narozeninám v loňském prosinci. Nyní se výstava přestěhovala na Základní školu A. Hrdličky v Ostravě-Porubě, kde bude několika stovkám žáků a pedagogů dělat společnost po celé dva měsíce.


„Jsme rádi, že loutky, kulisy a další exponáty nemusíme po prezentaci v muzeu hned vracet zpět do depozitáře, ale že mohou udělat radost i dalším dětem, které třeba nestačily výstavu navštívit, a také jim zpestřit vyučování,“ říká Jarmila Hájková, ředitelka DLO. „Díky vstřícnosti vedení Základní školy Aleše Hrdličky v Porubě jsme výstavu v jejích prostorách instalovali v celém rozsahu a chceme zachovat i její interaktivní charakter, aby se děti do divadelního dění mohly přímo zapojit, loutky si osahat, rozpohybovat a zahrát si s nimi.“

Pro jednotlivé školní třídy a děti ze školní družiny budou připraveny komentované prohlídky a žáci budou výstavu navštěvovat v rámci pracovních dílen, kde si budou moci pod vedením lektorů vyrobit svoji vlastní loutku. Kromě toho se seznámí s bohatou historií loutkářského umění v Ostravě a prohlédnou si jednotlivé typy „dřevěných herců“, které znají z návštěv divadelních představení. Jde o několik desítek působivých exponátů, mezi nimiž nechybí marionety, javajky, maňásci či rozmanité masky. Ve srovnání s výstavou v muzeu budou ve školních prostorách chybět pouze černobílé fotografie J indřicha Štreita, které nechávaly diváky nahlédnout do zákulisí hry Oberon z roku 1993.

„Pokračování“ výstavy Pimprlárium bude na ZŠ A. Hrdličky v Ostravě-Porubě slavnostně zahájeno 4. března ve 12 hodin, za účasti ředitelky DLO, představitelů ZŠ A. Hrdličky a městského obvodu.

www.dlo-ostrava.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA