Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Výstava Jindřicha Štreita ve foyer Divadla loutek Ostrava

Výstava Jindřicha Štreita ve foyer Divadla loutek Ostrava

„Jsme ze stejné planety“ – to je název výstavy fotografií, jejichž autorem je Jindřich Štreit.


Autor svým objektivem zachytil příběhy cizinců, kteří v České republice našli druhý
domov. Fotografie mapují rodinné či pracovní prostředí migrantů jak z blízkého zahraničí (Slovenska, Německa, Polska, Ukrajiny), tak i ze vzdálených zámořských zemí (Spojené státy, Kolumbie, Ekvádor, Uganda, Jihoafrická republika). Doplňující texty s příběhy zpracovala novinářka Martina Vašíčková.

Různé životní osudy a zkušenosti, které dokreslí textová část výstavy, odhalují samozřejmosti, které si mnozí Češi už ani neuvědomují - "jsme tady, protože tu není válka", "chci tady vychovávat děti, protože tady funguje sociální a společenský systém", "číšníci v restauracích a úředníci na úřadech jsou nevšímaví a arogantní", "všude na světě mi už vždycky bude chybět kofola", "Češi jsou neuvěřitelně negativní a depresivní, ale na druhou stranu mají skvělý smysl pro humor", "tady jsem zapustil kořeny, kde jinde bych měl být pochovaný".

Výstava vznikla ve spolupráci s Charitou ČR a je spolufinancována z fondu EU obecného programu Solidarita a řízení migračních toků.

Vernisáž výstavy je připravena na čtvrtek 6. prosince 2012 v 16,30. Organizuje ji Centrum na podporu integrace cizinců Ostrava spolu s Diecézní charitou Ostravsko Opavskou.

Výstava potrvá do 31. prosince a bude přístupna v pracovní dny v 11,00 – 13,00 a 14,00 – 17,30, v neděli v 10,00 – 12,00.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA