Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Vítězové turistické soutěže Křížem krajem

Vítězové turistické soutěže Křížem krajem

Dne 6.9. v dopoledním vysílání Českého rozhlasu Ostrava proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků velké letní turistické soutěže s názvem KŘÍŽEM KRAJEM. Patnáct vyhlášených vítězů získali zájezdy, horská kola, outdoorové vybavení a další atraktivní ceny. 


Již 7. ročník turistické soutěže KŘÍŽEM KRAJEM proběhl během prázdninových měsíců. Soutěžní karta zavedla účastníky na dvanáct zajímavých míst Moravskoslezského kraje – nejen na vrcholy Beskyd, ale také na zámek v obci Linhartovy, na hrad Starý Jičín nebo na rozhlednu Biskupská kupa u Zlatých Hor. Z těchto dvanácti cílových míst soutěžící sbírali razítka do soutěžní karty a zároveň odpovídali na otázky, které se týkaly těchto cílů.
„Celkem do ostravského rozhlasu přišlo 1 457 soutěžních karet. Kromě opravdu pár karet měly ostatní všechna razítka i správné odpovědi a tak jsme museli rozhodnout o pořadí výherců podle tipovací otázky. Pořadí vítězů a další porobnosti k vyhodnocení soutěže lze najít na naší internetové stránce www.ostrava.rozhlas.cz,“ uvedla Marcela Cisovská za produkční tým ČRo Ostrava, který soutěž Křížem krajem připravil.

Vítězkou se stala Veronika Pechová z Karviné-Fryštátu. Její tip, kolik dobrovolných dárců se zúčastnilo v letech 2006 – 2010 akcí „Daruj krev s ČRo Ostrava“, byl nejblíže - tipovala 3 855 dárců. Správný výsledek tipovací otázky byl 3 899 dárců. Veronika Pechová tak svým vítězným tipem získala: týdenní letecký zájezd pro dvě osoby do tureckého střediska Kemer se službami all inclusive, dále poukázky do Ski areálu Mosty u Jablunkova, Encyklopedii světa, outdoorové vybavení, roční předplatné časopisu Turista a další ceny, které poskytli partneři soutěže.

„Dalších čtrnáct vítězů si mezi sebou rozdělí tyto ceny – autobusový zájezd do maďarských termálních lázní, poukaz na pobyt v penzionu Zellerhof u rakouského jezera Lunz am See, víkendový pobyt v hotelu Horal na Valašsku, tři poukázky na odběr horských kol 4EVER dle vlastního výběru, cyklistické doplňky, encyklopedie, outdoorové vybavení a spoustu dalších zajímavých cen,“ doplnila Marcela Cisovská.

Vyhlášení výsledků proběhlo ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava v pořadu Křížem krajem v 9.30 hodin v úterý 6. září na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM a také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA