Úvodní strana » Zajímavosti » Ve Vsetíně lidé putovali po BVANKOKU

Ve Vsetíně lidé putovali po BVANKOKU

Putování po BVANKOKU, tak se jmenoval pořad se kterým se v sobotu 26. dubna představily folklorní soubory Břeclavan, Kotár a Kunovjan ve velkém sále vsetínského Domu kultury. Projekt tří folklorních souborů už svým samotným názvem dával tušit, že nepůjde o úplně tradiční folklorní program.


Pořad, laděný do recese, nabídl folklor nejen z Hradišťska, Valašska a Podluží. Přípravy zabraly tvůrcům programu téměř půl roku.

 


Název pořadu vznikl z písmen tří zúčastněných souborů: BřeclaVAN, KOtár a KUnovjan. Každý z nich realizoval uvedení programu ve svém domovském městě.

Příběh o cestovateli, který zbloudí v trojúhelníku Břeclav-Uherské Hradiště-Vsetín přinesl všem přítomným divákům zajímavé rozuzlení. Průvodce celého večera, Filip Zvolský, cestuje do regionu Bvankoku, o kterém doposud nikdo nevěděl, a díky němu poznává, že právě v tomto byť malinkatém regionu se dá objevit všechno, co svět nabízí a je tudíž zbytečné kamkoliv jinam jezdit. Stačí přijít na Bvankok, prostřednictvím kterého objevíte celý svět!

 


Program autora pořadu Davida Pavlíčka kromě lidových tanců a písní nabídl také příběhy, ve kterých se folkloristé představili také jako zdatní divadelní herci.

Vsetín byl posledním místem, kde se po Břeclavi a Uherském Hradišti Bvankok pod taktovkou vsetínské taneční skupiny KOTÁR a režijním dohledem Rudolfa Danajoviče představil divákům. To, zda bude ještě někde projekt k vidění, ukáže čas. Věřme, že ano.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA