Úvodní strana » Zajímavosti » Ve Valašském Meziříčí zazpívá zlatá slavice Naďa Urbánková

Ve Valašském Meziříčí zazpívá zlatá slavice Naďa Urbánková

Valašskomeziříčské kulturní léto pokračuje. Už ve čtvrtek 24. července ve Valašském Meziříčí vystoupí stálice českého hudebního nebe, držitelka pěti Zlatých slavíků, Naďa Urbánková společně se skupinou Bokomara Luboše Javůrka. Začíná se v 18. hodin v meziříčském Amfiteátru v parku zámku Kinských. Vstup na koncert je zdarma.


Právě velké brýle, minisukně a prý nejkrásnější nohy v zemi byly charakteristické pro nejúspěšnější tuzemskou zpěvačku první poloviny sedmdesátých let Naďu Urbánkovou. Zpívala a hrála v legendárním Semaforu, zejména s Country beatem Jiřího Brabce. Spolupráce s ním jí vynesla na vrchol popularity. V roce 1972 získala prvního Zlatého slavíka a na prvním místě této ankety se udržela dalších pět let po sobě. Jistě jí k tomu pomohly její nejznámější písničky s texty Jiřího Grossmanna jako Závidím, Vilém peče housky, Drahý můj aj. Herecké nadání zúročila nejen na divadle, ale také v několika ceněných filmech např. Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti nebo Na samotě u lesa. V dobách největší slávy často vystupovala v televizi, hrála ve filmu, koncertovala s orchestrem Václava Hybše nebo působila v Hudebním divadle v Karlíně. Po roce 1990 se Urbánková na několik let zcela odmlčela. K hudbě se však nakonec vrátila. Na konci roku 2007 vydává společně se skupinou Bokomara nové album s názvem Pouť na Želiv. Následně navázala s Lubošem Javůrkem a Bokomarou trvalou spolupráci, kdy postupně vznikají nové písně napsané speciálně pro Naďu Urbánkovou. Zpěvačka využívá svých hereckých a moderátorských zkušeností a svým šarmem na koncertech oslovuje všechny generace. Pojďme si připomenout její nestárnoucí hity např. Blonďák s červenou bugatkou, Závidím, Drahý můj, Houpání a mnohé další, které zazní ve čtvrtek z meziříčského amfiteátru.

Proto si nenechte ujít koncert naší bezesporu první countryové hvězdy. V případě špatného počasí se koncert přesune do prostor velkého sálu KZ. Bližší informace najdete také na webu www.kzvalmez.cz. Případný přesun akce z Amfiteátru bude oznámen v den konání akce v deset hodin dopoledne.

(rb)

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA