Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Ve Staré Aréně si bude s dětmi hrát Maxipes Fík

Ve Staré Aréně si bude s dětmi hrát Maxipes Fík

Každá první sobota v měsíci patří ve Staré Aréně dětem a pohádkám. V cyklu nazvaném ARÉNA POHÁDEK se v sobotu 7. února od 15 hodin odehraje tvořivá dílna s názvem Fík jde do světa.


 

Tvořivá dílna je určena pro děti ve věku od 3 do 7 let. Podtitulem dílny je „Co se stane, když z knihy vyskočí psí hrdina Maxipes Fík a rozhodne se, že vyrazí do světa? Objeví se nejedno dobrodružství, které s ním děti prožijí na moři i na souši.“ Účastníci dílny se zážitkovou formou seznamují s literární předlohou Rudolfa Čechury Příhody Maxipsa Fíka a zjišťují, že čtení muže být zábavné, hravé a snadné.
Tato tvořivá dílna je součástí vzdělávacího programu s názvem „DramaDílny“. DramaDílny jsou postaveny tak, aby při nich děti získávali dovednosti, postoje, schopnosti a hodnoty pro osobností rozvoj a uplatnění při dalším studiu, v práci, v životě.
Arénu pohádek pořádá ve spolupráci se Starou Arénou občanské sdružení THeatr Ludem, které se zabývá vytvářením českých i mezinárodních divadelních projektů, tvorbou pohybových, loutkových, experimentálních inscenací, pravidelně realizuje arteterapeutické dílny s názvem terapie loutkou, umělecko-vzdělávacích dílny pro děti a mládež, pořádá tematicky zaměřené festivaly, performingy, spoluprácuje s divadly. Se svými inscenacemi a tvořivými dílnami se prezentoval THeatr ludem na mnoha divadelních a jiných festivalech u nás i v zahraničí.
Vstupenky je možno rezervovat na theatrludem@seznam.cz. Prodej vstupenek začne v kavárně Staré Arény půl hodiny před představením.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA