Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Valašský špalíček 2015: Festival plný překvapení

Valašský špalíček 2015: Festival plný překvapení

Valašský špalíček je součástí pestré mozaiky kulturních akcí ve Valašském Meziříčí již třiatřicet let. Letos dostal podtitul Folk & Beat Festival 2015 a termín jeho konání se nezadržitelně blíží. Už ve čtvrtek 18. června zahájí jedinečnou třídenní akci v areálu zámku Žerotínů velký koncert Vladimíra Mišíka se skupinou Etc…, a poslední vlna levnějších vstupenek v předprodeji končí 10. června. Poté se jejich cena bude opět zvyšovat.


Výčet účinkujících na letošním ročníku festivalu Valašský špalíček byl již před týdnem kompletní, ale přesto se v programu našlo místo na nějaké to příjemné překvapení, čímž je dramaturgie meziříčské přehlídky jedinečná. Hudební poctu nedávno zesnulému králi bluesové kytary B. B. Kingovi zahájí hudebník z nejpovolanějších Luboš Andršt. Ten měl totiž jako jediný z českých umělců tu čest stát a hrát na jednom pódiu společně s tímto velikánem světové scény.
Druhým z příjemných překvapení, které festival Valašský špalíček v třídenním programu nabídne, bude komentovaná projekce několika dílů z cyklu dokumentů Back Beat – Legendy 60. let, který natočil režisér Jiří Vondrák. Tento unikátní třináctidílný cyklus středometrážních dokumentů o kapelách, které tvořily muziku 60. let, natočený s hudebníky, kteří se nesmazatelně zapsali do historie moderní hudby i obecně moderního umění a jsou znovu na scéně, bude vysílat od konce září ČT ART. Návštěvníci festivalu tak budou mít jedinečnou příležitost shlédnout v předpremiéře mimo jiné také dokument o britských veteránech The Pretty Things a posléze si vychutnat jejich koncert ve finále letošního programu.
A teď zpátky ke vstupenkám. Třetí vlna předprodeje vstupenek na unikátní meziříčský festival Valašský špalíček: Folk & Beat Festival 2015 za cenu 320 Kč končí ve středu 10. června. Od čtvrtku se jejich hodnota zvýší na 350 Kč a od prvního festivalového dne tj. čtvrtku 18. června se budou prodávat již za konečných 399 Kč. V tomto datu budou do prodeje uvolněny také vstupenky na jednotlivé dny, jejichž cena bude 250 Kč.
Vstupenky na Valašský špalíček jsou k dostání v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí, online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz a na oficiálních stránkách festivalu http://valasskyspalicek.kzvalmez.cz, kde je také více informací. 33. ročník hudebního festivalu Valašský špalíček pořádá Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, p. o. za finanční pomoci Ministerstva kultury ČR, Fondu kultury Zlínského Kraje a města Valašské Meziříčí.Autor: (smo#2015)

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA