Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Valašskému záření vládlo krásné počasí i spokojení návštěvníci

Valašskému záření vládlo krásné počasí i spokojení návštěvníci

Centrum města Vsetína ožilo o víkendu 9. a 10. září již 18. ročníkem tradičního multižánrového festivalu Valašské záření s podtitulem od Ogara po Dědu. V bohatém dvoudenním programu si skutečně mohl z nabídky vybírat každý člen rodiny.  


TZ

 

Dům kultury Vsetín

12-09-2016

 

Valašskému záření vládlo krásné počasí i spokojení návštěvníci

 

Centrum města Vsetína ožilo o víkendu 9. a 10. září již 18. ročníkem tradičního multižánrového festivalu Valašské záření s podtitulem od Ogara po Dědu. V bohatém dvoudenním programu si skutečně mohl z nabídky vybírat každý člen rodiny.

 

Festivalová dopoledne patřila převážně dětem. Pozornosti návštěvníků neunikla ani dětská kapela DOCELA, která pracuje pod Střediskem volného času Alcedo Vsetín. Ta si zahrála nejen na pódiu na Dolním náměstí, ale tomuto zapálenému uskupení patřil hudební stan. Ten byl situován do prostranství před knihovnou, kde probíhaly další aktivity pro děti v režii Alceda. Smích, radost, nafukovací hrad, lezecká stěna a spousta dětí nejen z mateřinek a základních škol, ale také rodiče se svými ratolestmi. Ti všichni si přišli vyzkoušet tvořit, modelovat, malovat, skákat přes švihadla, vyzkoušet skluzavku, pozorovat hvězdy, zkrátka hrát si a bavit se!

 

Hudební, pěvecká a taneční vystoupení dětí ze vsetínských základních a mateřských škol se stejně jako vloni těšila nadšenému potlesku rodičů a prarodičů. Pódium na Svárově v pátek otevřely domácí oblíbené kapely – Z Horní Dolní a dál na jih, Dareband, Žamboši a Shape the Cat. Nechybělo ani interaktivní divadlo – Příhody kluka Bombarďáka a Dloušiby. Starší generace si přišla na své s tradičními dechovými kapelami Trnkovjanka z Kašavy nebo Moravskou veselkou.

 

Pro příznivce tvrdší muziky pořadatelé připravili bigbítové vystoupení vsetínské kapely Darrock, ale také britského bluesového zpěváka a kytaristu Willa Johnse, synovce Erica Claptona!

 

Hlavním hostem Valašského záření byla legendární zpěvačka Marta Kubišová, na jejíž páteční koncert ve velkém sále Domu kultury, který patřil jejímu turné Poslední recitál, přišlo aplaudovat na 500 příznivců a posluchačů. Ti zpěvačku dvakrát odměnili potleskem ve stoje!

 

V porovnání s předchozími ročníky se zvýšené divácké přízni těšily kapely v bloku world music, kde přítomné roztančila turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band, hrající židovskou muziku.

 

Večerní vystoupení Janka Ledeckého, slovenské kapely Polemic či oblíbené songy od Stramu nebo vystoupení jedné z nejlepších Beatles revivalových kapel na světě – The Backwards – zaplnila prostranství u hlavního pódia na Svárově do poslenídho místa.

 

Svůj prostor pro prezentaci hudebního jazyka dostaly také kapely Dríst a My Pulse – vítězové třetího ročníku soutěžního hudebního projektu česko-slovenské přeshraniční spolupráce s názvem Muzikomat, který je realizován ve spolupráci Domu kultury Vsetín a Púchov.

 

Opomenout však nemůžeme ani sobotní dopoledne na Dolním náměstí, kde si diváky podmanili mladí sportovci a gymnasti! K vidění byl také středověký tanec v podání souboru Rondellus v dobových kostýmech.

 

Skvělé návštěvnosti se po oba festivalové dny těšily filmové projekce! Ty v souhrnu v letním kině i kině Vatra navštívilo na 1000 diváků, přičemž obě projekce valašského snímku Děda, byly zcela vyprodány!

 

Dvaadvacet kapel, sedm filmových představení pro děti i dospělé, tři tematicky různorodé a obsahem i zaměřením velmi atraktivní výstavy a zvučná jména interpretů. Takové bylo letošní Valašské záření ve Vsetíně! A již nyní se spolu s vámi těšíme na další – 19. ročník festivalu, který se uskuteční 8. a 9. září 2017!

 

Mgr. Klára Obručová

PR Manager

obrucova@dkvsetin.cz

 

 

www.dkvsetin.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA