Úvodní strana » Zajímavosti » Valašské záření ve Vsetíně letos již po devatenácté

Valašské záření ve Vsetíně letos již po devatenácté

Víkend plný zábavy se blíží. Dvaadvacet kapel, šest filmových představení, atraktivní výstavy a zvučná jména interpretů jakými jsou Ewa Farna, Petr Kolář, Ivan Mládek, Petra Černocká nebo František Nedvěd – to je Valašské záření 2017 ve Vsetíně, které se již tradičně bude konat na dvou pódiích – na Svárově a Dolním náměstí ve dnech 8. a 9. září.


Valašské záření ve Vsetíně letos již po devatenácté

 

Víkend plný zábavy se blíží. Dvaadvacet kapel, šest filmových představení, atraktivní výstavy a zvučná jména interpretů jakými jsou Ewa Farna, Petr Kolář, Ivan Mládek, Petra Černocká nebo František Nedvěd – to je Valašské záření 2017 ve Vsetíně, které se již tradičně bude konat na dvou pódiích – na Svárově a Dolním náměstí ve dnech 8. a 9. září.

 

Dopolední program Valašského záření nabídne od 9.30 hodin na Dolním náměstí hudební, pěvecká a taneční vystoupení úspěšných dětí ze vsetínských základních a mateřských škol. Interaktivní aktivity a hry pro děti již tradičně obstará Alcedo – středisko volného času. Na pódiu na Svárově se během pátku vystřídá čtveřice kapel od folklor-bigbíťáků z Docuku, přes vystoupení dětské kapely Docela, hity v podání Ivana Mládka a jeho Banjo Bandu až po funky-soul TopDream Company. Chybět nebude ani folklorní blok na Svárově od 19.00 hodin, kde vystoupí vsetínské soubory Jasénka, Kotár a Vsacan spolu se slovenským souborem Váh z Púchova. Na své si však v programu přijdou také děti, i ti dříve narození. Olomoucké Divadlo Tramtárie přiveze pohádku o malé Terezce a kouzelném autíčku, která se ztratí na školním výletě. „Příznivce country muziky jistě potěší František Nedvěd s kapelou The Break. O bigbítové zakončení na Dolním náměstí se postarají vsetínské a meziříčské kapely Hattrick, Old Skart a Grogy,“ vyjmenovává Eva Hennelová, dramaturgyně festivalu.

 

Hlavním headlinerem 19. ročníku festivalu bude zpěvačka Ewa Farna s kapelou, které bude v pátek 8. září od 19.00 hodin patřit velký sál Domu kultury, kam zavítá po dlouhých osmi letech. Předprodej vstupenek na koncert Ewy Farne probíhá na pokladně kina Vatra.

 

Páteční festivalový den se však ponese také ve znamení Ivana Mládka, který se ve Vsetíně představí hned dvakrát nejen coby zpěvák a bavič po boku „Kalamity Jane“, Lenky Plačkové a Jana Mrázka, ale také jako osobitý výtvarník žertovného stylu. „Výstava obrazů Ivana Mládka s názvem „Antiperspektivismus“, „Akční minimalismus“ a další žerty v malířství bude ve Vsetíně k vidění v Galerii Stará radnice od 8. září, kdy v 16.00 hodin proběhne její slavnostní otevření za osobní účasti autora, až do 8. října,“ přiblížil Zdeněk Holoubek z Domu kultury.

 

V rámci festivalu plného zábavy pro celou rodinu nebudou však ani letos chybět atrakce pro děti na náměstí Svobody, jarmark a další doprovodný program. Filmové fandy jistě potěší projekce v kině Vatra za snížené vstupné a na Dolním náměstí, kterých bude celkem šest: Piráti z Karibiku – Salazarova pomsta, americký horor TO, česká komedie Instalatér z Tuchlovic, animovaný Mimi šéf, akční sci-fi Terminátor II a česká pohádka Anděl Páně 2 tak doplní bohatý fesivalový program. Ujít pozornosti návštěvníků by rovněž neměla výstava historických promítaček ze sbírky pana Ivana Hudce a fotografií pánů Randýska a Olšáka z rekonstrukce kina Vatra.

 

Zkrátka nepřijdou ani sportovní fandové. V pátek s úderem 14. hodiny budou na Dolním náměstí představeny nové dresy VHK Vsetín za účasti samotných hráčů klubu. Sobotní dopoledne na Dolním náměstí ovládnou vsetínské bojové sporty a taneční vystoupení: brazilské jiu-jitsu, ruskou systemu, tradiční karate, rope skipping, prezentaci Fitness Clubu Atlantik a sokolského oddílu všestrannosti, street dance v podání skupiny All Style Unit nebo historické tance v provedení tanečního oboru ZUŠ Vsetín pod vedením Jaroslavy Špačkové. Pro aktivní vyznavače běžeckého sportu bude v sobotu od 9.30 hodin v Panské zahradě připraven veřejný trénink na 10. ročník běžeckého závodu Valachiarun.

 

Sobotní program nabídne nejen dixieland, ale také dechovou kapelu Horňané, pro děti strhující interaktivní a humornou show kejklíře, žongléra a artisty Klauna Pupa, zlínský F-dur Jazzband, nevšední zpěvačku a hráčku na kvinton Gabrielu Vermelho & GaRe, vsetínské Conspiercy nebo Kosovce. Hlavními interprety druhého dne festivalu jsou Petra Černocká s Jiřím Pracným a několikanásobný „Stříbrný slavík“ Petr Kolář, který vystoupí se svou kapelou od 21.00 hodin na hlavním pódiu.

 

Prezentovat se budou také rockové kapely Šamat a Svieca vo vetre – vítězové čtvrtého ročníku hudební soutěže v rámci projektu česko-slovenské přeshraniční spolupráce s názvem Muzikomat, kterým bude patřit večerní čas na Dolním náměstí.

 

Po oba dva festivalové dny jsou pro vytrvalé návštěvníky s chutí bavit se dál Afterparty Valašského záření, a to v Music clubu Tři Opice, vždy od 23.30 hodin.

 

 

 

Více informací na: www.dkvsetin.cz/2017-66/

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA