Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Valašské záření opět přilákalo tisícovky návštěvníků

Valašské záření opět přilákalo tisícovky návštěvníků

Valašské záření, multižánrový festival napříč žánry pro všechny generace, který každoročně pořádá Dům kultury Vsetín spolu s Městem Vsetín, Alcedem - střediskem volného času Vsetín, opět nabídl dva dny plné zábavy, prostřednictvím kterého se Vsetíňané pomyslně loučívají s prázdninami.


 

Druhý zářijový víkend v centru Vsetína již po sedmnácté patřil rockové a popové muzice, folkloru, bigbítu, world music, dechovce, světovým hitům, hudebním legendám i začínajícím kapelám, atrakcím a divadélku pro děti, filmovým projekcím, výstavě kol, tradičnímu jarmarku a bohatému občerstvení.

 


Do města se sjelo na 30 účinkujících kapel, souborů a umělců z různých koutů České a Slovenské republiky, včetně partnerského města Stará Ľubovňa. Nechyběli ani domácí folklorní soubory a hudební uskupení. Program festivalu byl skutečně pestrý a každý si v něm mohl najít to své, o čemž svědčí celková návštěvnost akce, kterou pořadatelé odhadují mezi pěti až osmi tisíci návštěvníků. Celkem se na produkci festivalu podílelo 20 lidí a 16 dobrovolníků, kteří byli do realizace festivalu zapojeni.

 


Hlavní headlinerkou letošního ročníku festivalu byla Aneta Langerová a její páteční koncert s doprovodnou kapelou, kterému ve velkém sále domu kultury přihlíželo na pět set diváků, dále diváci aplaudovali vystoupení první dámy českého rocku Petry Janů s kapelou Amsterdam, publikum doslova rozpumpovali pražští Mydy Rabycad a divácké spokojenosti se těšilo také sobotní vystoupení legendární české kapely YO YO Band.

 


V rámci programu měly možnost své dovednosti předvést také děti, kterým patřil celý páteční dopolední program na Dolním náměstí. Svá hudební, pěvecká a taneční vystoupení představily děti ze vsetínských základních škol z Luhu, Sychrova, Rokytnice, Trávníků, Ohrady, z mateřské školy Na Kopečku a Alceda, střediska volného času. K hudebnímu slovu se v odpoledních hodinách dostali také mladí bubeníci a romská kapela Gipsy Terne Čhave z nízkoprahového klubu Rubikon, romské tance předvedli žáci ze ZŠ Turkmenská a přítomné doslova ztrhla dětská kapela, působící pod Alcedem.

 


Součástí festivalu byl také tradiční jarmark, kde bylo možno zakoupit ruční a řemeslné výrobky, bižuterii, občerstvení a další laskominy celkem od 80 prodejců.

 


Spokojenost s průběhem, návštěvností a celkovou atmosférou festivalu vyjádřili nejen pořadatelé, ale také účinkující, kteří si pochvalovali vřelé vsetínské publikum. 

 

 

Autor: Klára Obručová

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA