Úvodní strana » Aktuality » Událo se » V Ostružné vyrostla unikátní expozice hudebních nástrojů

V Ostružné vyrostla unikátní expozice hudebních nástrojů

Víte, co je to dan bau, rkan-dung nebo harfa kory? Ne, nejde o pokrmy z jídelníčku asijské restaurace, ale o výčet některých unikátních hudebních nástrojů, které jsou k vidění v Ostružné v Jeseníkách. Ke slavnostnímu otevření nové stálé expozice dojde ve dnech 12. a 13. června.


 

V České republice ojedinělou expozici hudebních nástrojů najdou turisté v Horském hotelu Skiland. Seznámí se s desítkami exponátů z celého světa i s kulturou jednotlivých národů. „Sbírka zahrnuje více než 600 nástrojů, které nashromáždil během uplynulých deseti let provozovatel hotelu Miloslav Muselík. O tom, že je expozice opravdu výjimečná, svědčí také skutečnost, že nedávno o ní natáčel reportáž štáb České televize," uvedla Lenka Dusová ze Sdružení cestovního ruchu Jeseníky.

Slavnostní víkendový program u příležitosti vernisáže nové expozice začne v pátek 12. června, kdy ve Skilandu vystoupí Dixieland Jazzubs ze Zlína. O den později se v horském hotelu představí soubor Ukulele band ZUŠ Jeseník, skupina Do javora a cimbálová muzika Řícmanica. Během obou dnů proběhnou bezplatné komentované prohlídky expozice.

Více na www.skiland.cz.Zdroj: NavštivteJeseníky.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA