Úvodní strana » Aktuality » Událo se » V ostravském Domě umění bude zahájen další ročník mezinárodního festivalu Malamut 2015

V ostravském Domě umění bude zahájen další ročník mezinárodního festivalu Malamut 2015

Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO), příspěvková organizace Moravskoslezského kraje, bude ve své výstavní budově v Domě umění hostit zahájení dalšího ročníku mezinárodního festivalu akčního umění Malamut Ostrava 2015.


V úterý 6. října 2015 v 16 hodin bude čtyřmi performacemi v ostravském Domě umění (Jurečkova 9) zahájen mezinárodní festival akčního umění s názvem Malamut 2015. Festival bude v ostravských ulicích a kulturních organizacích k vidění až do čtvrtka 8. října 2015 včetně.

„Letošní ročník je v počtu účastníků a pořádajících organizací rekordní,“ říká Jiří Surůvka, kurátor festivalu a pokračuje „Festivalu se zúčastní na čtyřicet umělců a performerů z Ukrajiny, Číny, České republiky, Polska, Maďarska, Německa, Francie a Islandu.“
Mezinárodní festival akčního umění, tedy performancí, s poetickým názvem Malamut se v Ostravě uskutečňuje již od roku 1994, v posledních několika letech každý druhý rok. Kurátorsky a organizačně celou akci zajišťuje Galerie Michal. Letos se zahájení festivalu a část performancí uskuteční v Galerii výtvarného umění v Ostravě v budově Domu umění a dále bude program pokračovat v Městské galerii současného umění Plato v prostorách Dvojhalí Karolina a jeho okolí. Finančně se na realizaci projektu podílejí Ministerstvo kultury ČR, Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz a Centre for Community Cultural Development v Hongkongu.

Program je jako vždy plně nabitý. Hned v úterý 6. října návštěvníci zhlédnou od 16 hodin čtyři performance v Domě umění. V 18 hodin bude program přesunut do prostor Dvojhalí Karolina za Nákupním centrem Nová Karolina. V 19 hodin zde začne večerní program. Ve středu 7. října festival začne již ve 14 hodin outdoorovými akcemi v okolí Dvojhalí Karolina a Nákupního centra Nové Karoliny a v 17 hodin bude opět přesunut do interiéru. Poslední den festivalu, tedy ve čtvrtek 8. října program opět zahájí outdoorové akce v areálu Dvojhalí Karolina ve 14 hodin a od 17 hodin se program přesune do vnitřních prostor. Očekávaný konec festivalového programu je každý den plánován na 22 hodinu. Denně bude k vidění 8 až 10 performancí. Ve čtvrtek večer se po oficiálním ukončení programu festival uzavře studentskou afterparty s vlastním programem v kinosále dolu Hlubina (Provoz Hlubina). Detailní program festivalu bude k dispozici na facebookových stránkách festivalu.

V Domě umění je možno během festivalu zhlédnout výstavu Stanislava Kolíbala s názvem Sochy a kresby 1954–2015 a expozici Eduarda Ovčáčka s názvem Grafika je dar. Vstup na festivalové akce je volný. Dům umění má otevřeno denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin. Běžné vstupné je 50 korun plné a 25 korun zlevněné, v neděli je volný vstup.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA