Úvodní strana » Zajímavosti » V ostravském Divadle loutek vystoupí v únoru mim Radim Vizváry

V ostravském Divadle loutek vystoupí v únoru mim Radim Vizváry

V neděli 11. února v 10 a 15 hodin vystoupí v Divadle loutek Ostrava mimořádný host – mim a choreograf Radim Vizváry. Ostravskému publiku představí svou inscenaci Pejprbój. Na jevišti se obyčejný papír v mimových rukou změní na fantastické výjevy z pohádkového světa.


V ostravském Divadle loutek vystoupí v únoru mim Radim Vizváry

                                                                                       

Ostrava, 5. 1. 2018 V neděli 11. února v 10 a 15 hodin vystoupí v Divadle loutek Ostrava mimořádný host – mim a choreograf Radim Vizváry. Ostravskému publiku představí svou inscenaci Pejprbój. Na jevišti se obyčejný papír v mimových rukou změní na fantastické výjevy z pohádkového světa.

 

Minimalistická nonverbální pohádka Pejprbój pracuje s diváckou představivostí. Z obyčejného papíru Radim Vizváry vytváří celý pohádkový svět, včetně hlavní postavy - malého papírového chlapce Pejprbóje. „V dětské představivosti ožívá i tak obyčejný každodenní předmět, jakým je kus papíru. V našem představení ji rozjitří malý vypravěč s velkou rolí papíru. Zatímco zkoumá tento čistý, tvarovatelný materiál, objevuje příběhy, které papír vypráví,“ píší tvůrci.

 

Radim Vizváry patří mezi nejvýraznější mezinárodně uznávané osobnosti současného mimického divadla v Evropě. Je zakladatelem a uměleckým šéfem divadelního uskupení MIME PRAGUE nebo spoluzakladatelem souboru Tantehorse. V roce 2016 získal Cenu Thálie za pantomimický výkon v inscenaci Sólo.

 

Vstupenky na představení Pejprbój jsou již nyní v prodeji na pokladně Divadla loutek Ostrava, na pobočkách Ostravského informačního servisu a na webu www.dlo-ostrava.cz.

 

 

Kontakt:

Klára Šebestová

Marketing a PR

+420 725 097 936

marketing@dlo-ostrava.cz

www.dlo-ostrava.cz

 

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA