Úvodní strana » Aktuality » Událo se » V Ostravě probíhá výstava obrázků malovaných autistickými dětmi

V Ostravě probíhá výstava obrázků malovaných autistickými dětmi

Do 5. prosince si mohou zájemci prohlédnout obrázky, které vytvořily děti s poruchou autistického spektra. Výstava probíhá v prostorách klientského centra společnosti Partners Financial Services a.s. v Ostravě na ulici Velká 8, a to každý pracovní den od 9 do 18 hodin. 


 

Vernisáž výstavy se uskutečnila v pondělí 24. listopadu. Při této příležitosti zástupkyně společnosti Partners Veronika Bezecná předala šek ve výši 15 tisíc korun sdružení AlFi, které se věnuje integraci dětí s poruchou autistického spektra a jejich rodin do většinové společnosti. Výstava vyvrcholí 5. prosince. Po celou dobu konání akce bude probíhat tichá aukce obrázků, jejíž výtěžek poputuje na konto sdružení AlFi.
„Pod každým obrázkem bude viset dražební listina s vyvolávací cenou. Pokud o něj návštěvník bude mít zájem, napíše na listinu své jméno včetně kontaktu na sebe a částky, za níž je ochotný obrázek koupit. Den před ukončením výstavy pak dáme vědět pravděpodobným vítězům, tedy těm, kteří nabídli nejvyšší sumu,“ vysvětlila princip tiché aukce Bezecná.
Sdružení AlFi vzniklo jako reakce na chybějící sociální službu v Ostravě a blízkém okolí pro děti s autistickými poruchami a jejich rodiny. Mezi činnosti spolku patří například zkvalitnění života u dětí s poruchou autistického spektra, sdružování rodin, psychická podpora mezi rodiči, sourozenci, rodinnými příslušníky a přáteli, pořádání setkání rodin za přítomnosti odborníků či informování veřejnosti o problematice autismu. 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA