Úvodní strana » Zajímavosti » V okolí Branné najdou turisté novou atraktivní stezku

V okolí Branné najdou turisté novou atraktivní stezku

Po několika letech příprav vznikla v okolí Branné staronová turistická trasa přes Ptačí planinu. Turisté, kteří stezku „Ptačák“ navštíví, uvítají její délku, dostupnost, obtížnost, členitost a různorodost.  


„Stávající trasa z rozcestníku „Banjaluka“ k železniční stanici Branná vedla po ne příliš atraktivní komunikaci. Míjela skalní stěny, krásnou lesní pěšinu, výhledy do roklí. Navíc zcela obcházela náměstíčko v Branné se všemi jeho krásamia novým infocentrem," popisuje důvody iniciativy pro znovuobnovení bývalé modré turistické trasy přes Ptačí planinu Tomáš Drápal. Díky spolupráci s Klubem českých turistů se podařilo vybudovat novou trasu od nových rozcestníků u hřbitova a kostela Sv. Michala v Branné, odkud se všichni turisté mohou vydat k vlakovému nádraží přes krásné místo „Mariánský pramen“ a zcela minou frekventovaný silniční průtah Brannou.

 

Branná

 

Předseda Značkářského obvodu KČT Šumperk – Jeseník David Mičunek k iniciativě poznamenává: „Během dvou dnů, kdy jsme se pohybovali v terénu, jsme na této turistické trase zaznamenali poměrně silný pohyb turistů, kteří nám hned děkovali a neskrývali nadšení z nové stezky.“ David Mičunek dodává, že turistické značení a směrovky jsou nyní ve výrobě a jejich instalace je otázkou několika dnů. „V horizontu několika týdnů zabudujeme na náměstí také nový krásný rozcestník,“ doplnil Mičunek.

Ředitel Relax centra Kolštejn Tomáš Drápal plánuje na staronové trase vybudovat posezení a informační tabule. „Trasa bude díky své atraktivitě jistě velmi navštěvovaná,“ věří Drápal.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA