Úvodní strana » Aktuality » Událo se » V nošovicích se bude zdolávat Mount Radegast

V nošovicích se bude zdolávat Mount Radegast

Ostrava, 9.9.2009 – Horolezecký výstup na Mount Radegast si budou moci vyzkoušet návštěvníci sedmého ročníku akce Radegast den, která se uskuteční tuto sobotu v Nošovicích. Ke svátku nejoblíbenějšího piva na Moravě uvařil pivovar i kvasnicový ležák Radhost, jehož je v nošovických sklepích uloženo 170 hl.


Na akci, jež každoročně navštěvuje okolo 20 tis. lidí, nebudou chybět ani hudební hvězdy. Hlavním tahákem programu jsou letos David Koller, Marek Ztracený a kapela Turbo.
Radegast den se během uplynulých šesti ročníků vypracoval na jednu z nejnavštěvovanějších jednodenních akcí v Moravskoslezském kraji. Hlavní myšlenku 7. Radegast dne přibližuje manažer značky Radegast Pavel Kmínek: „Každý ročník má své téma. To letošní vystihuje slogan Vzhůru na Radegast den. Vše bude souviset s vysokými horami a pobytem v divoké přírodě.“
Dominantou programu, který se rozprostře na čtyři scény, bude desetimetrová hora Mount Radegast. Tu budou zdolávat vždy čtyři soutěžící najednou se stylovým nákladem na zádech v podobě prázdného pivního sudu. O jištění soutěžích se postarají zkušení horolezci.
Pivovar Radegast i letos uvařil kvasnicový ležák, přesněji 34 tis. půllitrů. Jeho jméno vybrali před dvěma lety fanoušci nošovické značky a od té doby nese jméno Radhost. Kromě kvasničáku bude připraven i vychlazený Radegast Premium, Originál a Birell. Pivo poteče z 58 výčepních kohoutů.
Zahálet nebude ani hlavní hudební scéna nesoucí stylový název Základní tábor. Zde se představí i hlavní hvězdy programu: David Koller, Marek Ztracený, Tomáš Klus, kapela Turbo a Kučerovci.
Vstup na Radegast den je tradičně zdarma a pro zájemce budou připraveny i exkurze pivovarem. Do Nošovic z Ostravy a zpět pojede třikrát historický parní vlak. Ten bude jezdit také mezi Frýdkem-Místkem a Nošovicemi. Stejnou trasu budou pravidelně zdolávat i autobusy. Jízdní řády jsou k nahlédnutí na www.radegast.cz. 
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA