Úvodní strana » Aktuality » Událo se » V lázních roste šest nových bazénů s termální léčivou vodou

V lázních roste šest nových bazénů s termální léčivou vodou

V Lázních Velké Losiny byla zahájena stavba unikátního termálního parku s celoročním provozem. Šest bazénů naplněných léčivou vodou nabídne návštěvníkům nejen příjemnou relaxaci, ale i úlevu unaveným svalům, kloubům či nemocné kůži.


Výstavba v České republice ojedinělého Termálního parku byla slavnostně zahájena 8. října. Termální park o rozloze 6 472 m2 představuje investici v hodnotě zhruba 130 milionů korun, z toho 22 milionů činí dotace Regionálního operačního programu Střední Morava.
Poprvé by se v léčivých minerálních vodách nového Termálního parku mělinávštěvníci vykoupat už v létěroku 2014! Velikostí a zaměřenímbude možné losinskýprojekt srovnávat s proslulými rakouskými Laa an der Thaya Gmünd. „Tři venkovní a tři vnitřní bazény budou stejně jako dětské brouzdaliště naplněny výhradně vodou z našeho termálního minerálního pramene Žerotín,” podotýká ředitel lázní Martin Plachý. Termální park vznikne na místě současného koupaliště v areálu lázní, které bylo v provozu pouhé čtyři měsíce
v roce a nevyhovovalo současným nárokům návštěvníků.
Areál bude disponovat několika saunami, prostorem pro poskytování masáží, zázemím pro rodiče s dětmi, restaurací, rychlým letním občerstvením a pěti denními apartmány.
Maximální kapacita Termálního parku by měla být 1 000 až 1 300 lidí v jednom okamžiku. „Jsem rád, že v Olomouckém kraji vyroste podobný Termální park, na jaké jsme zvyklí
například z Rakouska a Maďarska. Nové zařízení může zajímavým způsobem rozšířit nabídku v oblasti cestovního ruchu na Šumpersku,” míní hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA