Úvodní strana » Aktuality » Událo se » V Koutech otevřeli sjezdovku dlouhou tři kilometry

V Koutech otevřeli sjezdovku dlouhou tři kilometry

A je tu zase o jeden důvod víc, proč navštívit Jeseníky! Ski areál Kouty otevřel novou tříkilometrovou sjezdovku, která se řadí mezi nejdelší v České republice. Má všeříkající název Pohodová a je určená především začátečníkům, dětem či těm lyžařům, kteří se při jízdě rádi kochají krajinou.


Ski areál Kouty se doposud profiloval jako vyloženě sportovní středisko s nabídkou zejména ostřejších tratí. Krásné, dlouhé a sportovní sjezdovky s nejmodernější a nejrychlejší sedačkovou lanovkou v Česku však nyní umí potěšit nejen zkušené sportovce.
„Pohodová sjezdovka má potenciál oslovovat i slabší lyžaře, kterým nabídne bezpečný a dlouhý lyžařský výlet. Náročný lyžař dneska už s sebou může vzít do Koutů klidně své malé děti i s tchýní a připravit jim atraktivní den na adekvátní sjezdovce,“ říká majitel areálu Michal Kestl.
Nová sjezdovka ale není jedinou novinkou, kterou v Koutech připravili pro návštěvníky Jeseníků. Například byla rozšířena přejezdová část sjezdovky Hřebenovka. Příznivce adrenalinových sportů zase potěší dvě nové freeridové zóny.
„Další novinkou je dětský park, kde operuje specializovaná lyžařská škola. Nový areál pro děti disponuje jak pojízdným kobercem, tak lanovým vlekem. V blízkosti je cafe bar a restaurace, takže rodiče mohou sledovat výuku dětí od kafe nebo jídla ze slunné terasy,“ doplňuje Michal Kestl.
Závěrem doplňme, že v Koutech si přijdou na své také běžkaři. U horní stanice lanovky je výchozí bod pro běžecké trasy Stadion a Mravenečník. Okruhy se nachází v nadmořské výšce přes tisíc metrů a nemají tedy problémy s nedostatkem sněhu, vedle toho nabízejí i parádní výhledy na hlavní hřeben Jeseníků včetně Pradědu.

Pohodová sjezdovka
Svou délkou 3050 m se řadí mezi nejdelší v celé České republice, přičemž na Moravě je vůbec nejdelší. Překonává převýšení 520 m, z čehož plyne, že má potenciál oslovovat i slabší lyžaře, kterým nabídne bezpečný a dlouhý lyžařský výlet. Prochází novým lesním průsekem a poslední širokou část obsluhuje nový 700 metrů dlouhý vlek.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA