Úvodní strana » Aktuality » Událo se » V Jeseníku se nudit nebudete, stačí si vybrat z bohaté nabídky

V Jeseníku se nudit nebudete, stačí si vybrat z bohaté nabídky

Romantickou zimní atrakci si budou letos užívat obyvatelé a návštěvníci Jeseníku. Od svátku svatého Mikuláše až do března má široká veřejnost k dispozici osvětlené lázeňské kluziště přímo pod širým nebem.


 

„Během zimy se na kluzišti uskuteční zábavné akce jako diskotéka nebo karneval,“ upozornila Věra Janků z jesenické radnice a dodala, že první takovou veselicí bude 30. ledna karneval na ledě. Na návštěvníky čekají soutěže, hudba a ochutnávka horké čokolády, svařáku či teplých lázeňských oplatek. Podrobné informace s možností rezervace kluziště získají zájemci na telefonních číslech 584 491 128 nebo 724 305 126.
Město Jeseník je branou do Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku,
kde jsou upraveny kilometry běžkařských stop i rozsáhlé tratě pro sjezdové lyžování. Pokud se vám zrovna nebude chtít sportovat venku, nic se neděje. Už samotný Vincenz Priessnitz pacientům sice ordinoval aktivní pohyb na čerstvém jesenickém vzduchu, ale v případě nepříznivého počasí jim povoloval pohybová cvičení v tělocvičně. Na tento odkaz navazují lázně v Jeseníku Fitparkem Priessnitz. „Fitpark kombinuje aktivní zábavu a sport s nejčistšími klimatickými podmínkami a horskou přírodou. Na osmi posilovacích strojích si zde nejen protáhnete a posílíte celé tělo, rozvinete motoriku, ale užijete si také jedinečných výhledů k hřebenům zasněžených hor,“ popisuje Věra Janků.
Areál Priessnitzových lázní toho v zimě nabízí ale mnohem víc. Například stále populárnější hru discgolf, kterou si zde mohou zájemci zahrát i v zimě, nebo výhledy z lázeňské věžičky, která se nachází v budově hlavního sanatoria Priessnitz. Z hotelu připomínajícího spíše rozlehlé barokní zámky se pozorovatelům otevírá exkluzivní výhled na hřebeny celého Hrubého Jeseníku.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA