Úvodní strana » Aktuality » Událo se » V Extralize se fandí hlasitostí takřka 120 decibelů

V Extralize se fandí hlasitostí takřka 120 decibelů

Jako u startujícího letadla si mohou připadat hokejisté na některých extraligových stadionech během letošního play off. Právě tak hlasitě totiž dokážou fandit hokejoví příznivci. Partner extraligy Radegast vyslal na všechny stadiony, které letos zažily čtvrtfinále play off, měřiče s hlukoměrem. Absolutně nejhlasitější byli příznivci HC Vítkovice Steel, kteří rozhodující gól v prodloužení proti PSG Zlín oslavili hlasitostí 119,3 decibelů. Těšit se tak mohou nejen na titul „Nejhlasitější fanoušci play off“, ale také na odměnu v podobě 1193 správně hořkých piv Radegast.


Měření probíhalo na všech osmi stadionech ve stejném místě, co nejblíže domácí střídačky. „Naším cílem bylo změřit, jak povzbuzování vnímají domácí hráči. Proto byl hlukoměr vždy co nejblíže hráčům na střídačce. Aby byly podmínky pro všechny naprosto stejné, vyrazili jsme vždy na televizní zápas,“ přiblížil hlavní pravidla měření marketingový manažer značky Radegast Karel Kraus.

Hlukoměr byl zapnutý celý zápas a hlasitost měřil nepřetržitě. Na nejvyšší hodnotě 119,3 decibelů se zastavil v Ostravě ve 4. čtvrtfinále mezi Vítkovicemi a Zlínem. Domácí fanoušky, kterých přišlo 8 761, vybídl k pořádnému jásotu gól Jiřího Burgra v prodloužení. Na druhé místo tak odsunul fanoušky Litvínova, kteří dosáhli hlasitosti 119,1 decibelů, tedy jen o dvě desetiny méně. Třetí nejvyšší hlasitost pak vytvořili příznivci Plzně, kteří si připsali 118,6 decibelů. Průměr mezi nejhlasitějšími momenty na všech stadionech byl 114,6 decibelů, což není tak daleko od startujícího letadla, které produkuje hlasitost 120 decibelů.

Nejhlasitější fanoušci letošního play off z Vítkovic se tak mohou těšit na 1193 orosených piv, která jim Radegast na oslavu vítězství poskytne. „Předání piv fanouškům proběhne v úzké spolupráci s klubem i fanklubem. Detaily včas oznámíme,“ dodal Karel Kraus.

Na všech osmi stadionech, kde měření probíhalo, bylo naměřeno více než 107 decibelů. Nejvyšší hodnoty nezaznamenával hlukoměr jen při gólech. V ostravské ČEZ Aréně už při vstupu hráčů na led ukazoval hodnotu 118,8 decibelů. Přes 100 decibelů dokázali několik desítek sekund udržet fanoušci Třince při vlně v závěru utkání.

Detailní výsledky jsou k dispozici na http://www.radegast.cz/radegast-hleda-nejhlasitejsi-fanousky-play-off/.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA