Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Už zítra to na Čeladné vypukne!

Už zítra to na Čeladné vypukne!

První ročník rodinného festivalu Ladná Čeladná se uskuteční 31. července a 1. srpna 2015. Dvoudenní akci pořádá obec Čeladná ve spolupráci s dramaturgickým týmem festivalu Colours of Ostrava. Záštitu nad hudebním programem Ladné Čeladné převzala ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová. Festivalový areál se třemi scénami vyroste u Základní školy Čeladná.


Na festivalu vystoupí kultovní kapela Švihadlo

Pokud máte rádi reggae a ska, nenechte si ujít vystoupení kultovní kapely Švihadlo na festivalu Ladná Čeladná. Koncert začíná v pátek 31. července ve 20 hodin.

Švihadlo, které patří mezi průkopníky reggae v Česku, oslavilo v roce 2013 třicet let existence. K tomuto jubileu vyšlo výběrové album „BEST OF 30“, které rekapituluje uplynulé roky. Za 30 let Švihadlem prošlo množství hudebníků. Kapela vydala pět řadových alb (Reggae Vol. 1, Slunce, Sám si to nevychutnám, Oči otevřený, Času je málo), v roce 2003 pak vyšlo k 20. výročí album rarit s názvem „Pozpátku“ a o rok později maxisingl „REGGAE minideSKA“.

Na stovkách koncertů skupina objela celé Česko-Slovensko, okolní země i Čínu. Za album „Oči otevřený“ Švihadlo dostalo cenu Anděl v žánru ska & reggae. V aktuální sestavě hrají: Petr Šturma – kytara, zpěv, Jiří Charypar – kytara, zpěv, Marie Šturmová – perkuse, zpěv, Ctibor Ondráček – bicí, Josef Marek – basa, Vítek Beneš – klávesy, zpěv, Yannick Tevi (host) – zpěv, kytara.

 

Zahraje kapela Úspěch

 

Pódium na festivalu Ladná Čeladná bude v pátek 31. července od 18 hodin patřit kapele Úspěch. Pětice muzikantů z Ostravy zahraje cover verze známých rockových a popových hitů i vlastní skladby.

Současný Úspěch na svých koncertech rozdává zábavu a velmi specifický, jemně lechtivý, ba přímo supersprostý humor. K vystoupení kapely neodmyslitelně patří i čtení z absurdních deníčků frontmana Rosti F. Petříka.

 

Návštěvníky festivalu rozvlní Mr. Cocoman

Adam Lanči, známý též pod přezdívkou Mr. Cocoman, vystoupí na festivalu Ladná Čeladná v sobotu 1. srpna v 16 hodin. Jeho koncert potěší určitě nejen fanoušky reggae a dancehall music, ale též všechny příznivce pohodové hudby obecně.

Mr. Cocoman od roku 2006 zkoumá a propaguje moderní podobu reggae a dancehall music. Jeho neortodoxní pojetí a často až folkové texty kombinované s tanečním rytmem dnes oslovují stále více posluchačů napříč hudebními škatulkami. Za několik let si Cocoman stihl zahrát s nejrůznějšími kapelami (United Flavour, Švihadlo, Riddimshot…) i DJs (Peeni Walli, kterých byl dlouholetým členem, Selector Boldrik, Wilda Panda…).

I ti, kteří se o tento žánr příliš nezajímají, možná narazili na jeho nejpopulárnější písně – „Tak už to bal“ s Dr. Karym a „Jedna Láska“ - obě na youtube atakují hranici 1 000 000 zhlédnutí. Mezinárodním úspěchem je například opakované vystoupení na největším evropském reggae festivalu Rototom Sunsplash ve Španělsku.

 

Zazní balkánské rytmy

Dvojice slovenských dýdžejů MALALATA, hrající směs balkánských beatů, cikánské muziky, mexického cumbie a karibského reggae, vystoupí v sobotu 1. srpna ve 20 hodin na festivalu Ladná Čeladná.

MALALATA působí na scéně již osm let a při svých vystoupeních vytváří osobité sety, které navíc doplňuje o nespoutanou a nakažlivě energickou performance. Pod taktovkou dua MALALATA pulzovala nejen středoevropská města, ale i Berlín, Vídeň, Antverpy, Vilnius či Valletta. Jeho rytmy rozhýbaly dokonce i vzdálené Japonsko a Mexiko. MALALATA předvedla svou show také na festivalech Pohoda, United Islands, Grape a na kontě má vystoupení s esy jako Parov Stelar Band, Goran Bregović, Mahala Rai Banda, Fanfare Ciocarlia a N.O.H.A.

 

Představí se plzeňské trio Mordors gang

Plzeňské rockabilly/psychobilly trio Mordors gang vystoupí na festivalu Ladná Čeladná v pátek 31. července v 16 hodin.
Skupina funguje od roku 2001 a v repertoáru má vlastní skladby s českými texty. Žánrově se Mordors gang nachází mezi rockabilly/psychobilly. Rockabilly je nejstarší forma rock´n´rollu, která si přes všechny vývojové kotrmelce, jimiž si rocková hudba prošla, dokázala i po padesáti letech existence udržet vlastní tvář.
Skupina hrála na pódiu se světovou špičkou žánrů rockabilly/psychobilly: Demented Are Go!, Frantic Flinstones, Mad Sin, Slim Jim Phantom, Rezurex, The Tony Montanas, Peacocks, Koffin Kats, Turbobilly, Pinstripes, Los Bandidos,  PV & The Hearbeats a dalšími.

 

Druhý festivalový den odstartují David Stypka & Bandjeez

David Stypka a skupina Bandjeez zahájí druhý den hudebního programu festivalu Ladná Čeladná. Koncert kapely začne ve 14 hodin. V sobotu 1. srpna dále vystoupí Mr. Cocoman, Voila, Malalata a Hayseed Dixie, hlavní hvězda prvního ročníku Ladné Čeladné.
Společenství Stypka & Bandjeez původně vzniklo okolo „wakeupsongů“ Davida Stypky. Jejich debutové album, nazvané „Čaruj“, vyšlo v dubnu 2015 pod hlavičkou Sweetsen Records. „David Stypka je člověk, který spoluutváří frýdecko-místeckou hudební scénu již téměř dvě desítky let. Byl součástí zrodu, života i zániku několika hudebních těles. Jsem přesvědčen o tom, že deska „Čaruj“ je jeho dosavadním tvůrčím vrcholem. Každým dalším poslechem jeho bytostně autorského díla ve mně sílí přesvědčení, že se jedná o zcela nadčasovou záležitost. Málokdy se potkají spontánní text a melodie, které vznikaly v několika málo minutách po probuzení v rámci projektu „Wake Up Songs“, s tak neotřelými avšak stále funkčními aranžemi a brilantními hudebními výkony“, dodává iniciátor projektu Sweetsen Records Petr Korč z občanského sdružení Pod Svícnem.

 

Více informací o festivalu Ladná Čeladná najdete na stránkách www.ladnaceladna.cz a facebooku www.facebook.com/ladnaceladna.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA