Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Úvod Džemfestu patří Jeseníkům

Úvod Džemfestu patří Jeseníkům

Úvod říjnového festivalu Džemfest, který patří mezi nejpopulárnější akce v kraji, bude věnovaný jesenickým horám. Pořadatelé akce chystají ve spolupráci se sdružením cestovního ruchu Jeseníky večer, který představí nejen místní umělce, ale také nabídne ochutnávku regionálních specialit z jesenických hor.


Zahajovací večer festivalu Džemfest s koncertem a vernisáží se uskuteční v prostorách bývalé zámecké oranžerie v Loučné nad Desnou v pátek 16. října od 18 hodin.
Akci otevře slavnostní vernisáž výstavy Jesenické výtvarné skupiny, která patří mezi nejstarší umělecké spolky v České republice. Hosté mohou zároveň ochutnat stylové občerstvení, které bude připomínat celoroční iniciativu Ochutnejte Jeseníky. „Dobroty z Jeseníků osobně připraví šéfové vyhlášených restaurací a přední jeseničtí producenti,“ podotkla koordinátorka projektu Lenka Dusová.
„Po oficiálnějším úvodu se nástrojů chopí populární kapela O5 a Radeček pocházející ze Šumperka, která před pár dny vydala nové album Best of. Koncert začne ve dvacet hodin a je určený široké veřejnosti,“ doplnila Andrea Závěšická, ředitelka Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu.
Hlavní program Džemfestu vypukne o týden později v pátek 23. října v DK Šumperk, kde zahrají kapely Mňága a Žďorp, Slza, Michal Hrůza a další. Festival chystá také atraktivní doprovodný program, například v sobotu 24. října se v šumperském kině Oko odehraje unikátní premiéra nově objevené komedie s Vlastou Burianem Milenky starého kriminálníka.

 

Zdroj: elektronický zpravodaj NavštivteJeseníky.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA