Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Úterní koncerty v Divadle loutek Ostrava představují alternativní hudební žánry náročným posluchačům

Úterní koncerty v Divadle loutek Ostrava představují alternativní hudební žánry náročným posluchačům

V roce 2011 byla otevřena alternativní scéna DLO, která divadlu přinesla nové možnosti, jak navázat bezprostřední kontakt se svými diváky všech věkových kategorií. Jednou z nich jsou pravidelné koncerty, které Divadlo loutek pořádá vždy poslední úterý v měsíci pod názvem „hudební úterky“.


Úterní koncerty v DLO se staly tradicí, jež oslovuje posluchače, pro které není měřítkem množství decibelů, ale hodnoty měřitelné mnohem jemnějšími kritérii. Vždy se jedná o akustickou hudbu vymykající se mainstreamu, která odpovídá komornímu prostředí alternativní scény. Mezi kapely a interprety, kteří se na alternativní scéně DLO během uplynulých dvou let úspěšně představili, patří například Tomáš Kočko, Vladivojna La Chia, Rosťa Petřík, Patrik Kee, Jeseter, Bezobratři a řada daších.
Právě ostravská umělkyně Vladivojna La Chia, jejíž loňský koncert v DLO sklidil mimořádný ohlas, opět vystoupí na alternativní scéně v úterý 26. února. Pro následující měsíce divadlo připravuje neméně atraktivní nabídku: Poslední březnové úterý bude alternativní scéna patřit mladé ostravské kapele Nisos, která představí autorskou tvorbu s prvky turecké, bulharské, řecké a židovské hudby. Členem kapely je i hudebník souboru DLO Tomáš Rossi. 30. dubna bude v divadle koncertovat kapela Kazachstán, jejíž art-rockové skladby zhudebňující verše ostravského básníka Jaroslava Žily, hledají inspiraci především v 70. letech. Během květnového hudebního úterka vezme diváky a posluchače do krajiny snů, fantazie a příběhů pop-rocková kapela ze severní Moravy Filip M.
Úterní koncerty na alternativní scéně DLO začínají vždy v 19 hodin. Vstupenky lze zakoupit prostřednictvím internetových stránek DLO www.dlo-ostrava.cz, v pokladně DLO nebo v pobočkách OIS Elektra a Svinov.
www.dlo-ostrava.cz.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA