Úvodní strana » Zajímavosti » Unikátní motoristická výstava začala ve Foru Nová Karolina

Unikátní motoristická výstava začala ve Foru Nová Karolina

V dubnu Ostrava zažije hned několik motoristických svátků. Jedním z nich je výstava „Krásky na cestách“, která se koná od 10. do 30. dubna v prostorách obchodního a zábavního centra Forum Nová Karolina. Návštěvníci se mohou těšit na legendární motocykly a vozy závodního motorsportu. Historické motocykly ze sbírky sochaře a restaurátora Miroslava Rybičky budou k vidění po celou dobu výstavy. Současné závodní motocykly a vozy si lze prohlédnout do 18. dubna. 


Výstava „Krásky na cestách“ je společným počinem Fora Nová Karolina, Ostravy – Evropského města sportu 2014 a sdružení Ostrava bezpečná doprava. „Jsme rádi, že se nám podařilo uspořádat tuto jedinečnou výstavu právě v prostorách Fora Nová Karolina, a zprostředkovat tak návštěvníkům exkurz do historie motorsportu. Zvláště nás těší zapůjčení soukromé sbírky Miroslava Rybičky, která není veřejnosti běžně přístupná,“ uvedl ředitel obchodního a zábavního centra Forum Nová Karolina Martin Kubík.

 

Mezi vystavovanými stroji bude například Rybičkův motocykl La Mondiale Super Sport 500 Chaise Motor z roku 1927. „Továrna La Mondiale, která zanikla roku 1933, vyrobila pouze sedm takových kusů. Bez nadsázky se jedná o raritní motocykl,“ podotkl předseda představenstva sdružení Ostrava bezpečná doprava Dalimil Frič. Další perlou výstavy je Ferrari F 430 GT, v němž závodili David Palmi a Pavel Sukop z týmu Ar Cars Racing. „Dvojice s vozem absolvovala pohár FIA Zone European Championship Endurance v roce 2012, kde patřila mezi nejrychlejší posádky celého seriálu. Vůz získal několik mezinárodních mistrovských titulů,“ přiblížil historii vozu Frič.

 

Výstava ve Foru Nová Karolina je soustředěna do dvou míst. V prvním patře vedle prodejny Peek&Cloppenburg jsou umístěny motocykly. Ve druhém patře naproti výtahům se nachází závodní vozy značek Ferrari, Škoda, BMW, RAF, LADA či MTX. Kromě výstavy „Krásky na cestách“ se ve Foru Nová Karolina uskuteční řada doprovodných akcí. V sobotu 12. dubna i následující den bude probíhat venkovní expozice nákladních speciálů Tatra 813 8x8 Truck Trial Libros teamu a teamu Bonver Dakar Project. Návštěvníci, kteří do Fora Nová Karolina zavítají v sobotu odpoledne, se mohou těšit na ukázku bojového umění, taneční vystoupení nebo rockový koncert.

 

Program pokračuje i následující týden. V úterý 15. dubna se koná venkovní exhibice jediné české formulové závodnice Gabriely Jílkové. Ve čtvrtek předvede akrobatické kousky na motocyklu Adam Peschel. V pátek se lidé mohou zúčastnit besedy komentátora Formule 1 Tomáše Richtra s legendami motorsportu Josefem Krečmerem, Adolfem Fešárkem, Liborem Václavíkem či Petrem Vítkem. Po dobu výstavy si lze prohlédnout snímky ze světa motorsportu od fotografů Jiřího Křenka, Martina Trenklera a Martina Straky na LED obrazovkách. Vysílat se budou také videovizitky či klipy legendárních závodníků.
„Věříme, že výstava Krásky na cestách spolu s doprovodným programem a adrenalinovými exhibicemi zaujme nejen milovníky motorsportu, ale také širokou veřejnost,“ řekl ředitel obchodního a zábavního centra Forum Nová Karolina Martin Kubík.  

 

Setkání motoristických legend pokračuje v sobotu 19. dubna na Centru bezpečné jízdy Libros Ostrava, kam dorazí například Tomáš Enge, Adam Lacko, David Vršecký a další osobnosti motorsportu. Výstava ve Foru Nová Karolina je rovněž součástí výstavy o sportu „Branky, body, Ostrava!!!“, probíhající v Ostravském muzeu od 2. dubna do 30. června v rámci projektu Ostrava – Evropské město sportu 2014. 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA