Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Unikátní elektrárna pořádá od května exkurze k horní nádrži

Unikátní elektrárna pořádá od května exkurze k horní nádrži

Vodní přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně hlásí zahájení letního provozu: od května mohou zájemci opět vyjet až do nadmořské výšky 1350 metrů a prohlédnout si horní nádrž elektrárny.


 

Hromadné výpravy i jednotlivci si mohou vybrat mezi autobusovou variantou dopravy a turistickou verzí, která zahrnuje výjezd jedinou šesti-sedačkovou lanovkou v České republice na vrchol Medvědí hory, odkud je to k horní nádrži čtyři kilometry po asfaltce nebo dva lesem po turistické trase.

„Lanovka bude v provozu o všech květnových víkendech a svátcích, od 23. května pak pojede denně,“ upřesnil Tomáš Hrbáček ze společnosti K3 Sport, která infocentrum provozuje. Od horní stanice lanovky se k nádrži podle něj pohodlně dostanou i rodiny s kočárky, pro starší turisty zajištují provozovatelé kyvadlovou dopravu autobusem.

Dlouhé Stráně jsou nejnavštěvovanější elektrárnou v ČR a zároveň nejpopulárnějším cestovatelským cílem v Olomouckém kraji. Počet lidí, kteří si ji od roku 1998 v rámci exkurze prohlédli, se pomalu blíží milionu. „Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně je pro náš region skutečným unikátem. Navštíví ji většina turistů, kteří do Jeseníků přijíždějí na dlouhodobější pobyty,“ řekla ředitelka sdružení cestovního ruchu Jeseníky Andrea Závěšická.

Elektrárna Dlouhé Stráně, jejíž strojovna i další technologie jsou pod zemí, slouží jako obrovský akumulátor elektrické energie. Unikátní záběry elektrárny zveřejnil ČEZ v rámci série virtuálních prohlídek svých elektráren na webu virtualniprohlidky.cez.cz.
Podrobnosti o exkurzích i objednávkový formulář najdou zájemci na webu www.dlouhe-strane.cz.

 

 

Zdroj: NavštivteJeseníky.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA