Úvodní strana » Zajímavosti » Udělejte si výlet do zoo!

Udělejte si výlet do zoo!

Jak vypadá jaro v ostravské zoo? Plameňáci tokají. Hroší mládě roste jako z vody. Slůně chodí po venku a pardálí slečny? I jim se dobře daří. Mláďat přibylo. Některá můžete sledovat také při komentovaném krmení.  


Má dvě nohy, žádné ruce a zvuky, které vydává, připomínají vzdálené bubnování. Mládě emu hnědého, největšího nelétavého ptáka na světě, se vylíhlo v ostravské zoo teprve před třemi týdny.

"Většinou je mláďat v jedné snůšce více, bohužel z několika snesených vajec přežilo pouze jediné," uvedla mluvčí zahrady Šárka Kalousková.

Na vejcích ovšem neseděla samice, ale samec, což je u emu hnědých zcela běžné. Samec je také ten, kdo se stará o potomky. "Mláďata několik měsíců vodí, střeží a ochraňuje, ale potravu si již od prvních dní hledají sama," řekla Kalousková.

Plameňákům se zapaluje peří dříve

Až se na malého emu půjdete podívat, zastavte se hned u vchodu do zoo, kde postávají plameňáci. Jejich období namlouvání začalo dříve než obvykle.

"V hejnu čítajícím bezmála padesát jedinců probíhá impozantní tok připomínající synchronizovaný tanec. Ptáci se drží pospolu, popocházejí stejným směrem, při zastavení roztáhnou křídla a s nataženým krkem jednotně otáčejí vztyčenou hlavou doprava a doleva," popsala mluvčí zoo.

Živo a veselo je i u vyder, kde se před pár měsíci narodilo hned pět mláďat. Vydřata můžete pozorovat i při komentovaném krmení, které začíná každou sobotu a neděli v 10:10 hodin v expozici Čitván.

Slonice poprvé vyvedly holky

U slůněte narozeného 4. února bez sacího reflexu je bohužel pravděpodobné, že se nedožije dospělosti. Zoo o tom informovala na konci února.

Přesto - jeho stav je v současné době stabilizovaný. "Za pěkného počasí už také vychází s mámou do venkovního výběhu. Ve čtvrtek poprvé byly společně venku všechny sloní samice," dodala Šárka Kalousková.

 

Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/racte-do-zoo-u-vyder-je-veselo-slune-se-osmelilo-emu-hlida-tata-p6o-/ostrava-zpravy.aspx?c=A140329_2051271_ostrava-zpravy_jog
Zdroj foto: http://www.ceskoukrajinou.cz/clanek/zoo-ostrava-podporte-projekt-modelu-kostry-hrocha-obojzivelneho/

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA