Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Tři nové plastiky ze sbírek krajské galerie v Divadle Jiřího Myrona

Tři nové plastiky ze sbírek krajské galerie v Divadle Jiřího Myrona

Tři rozměrné plastiky renomovaných českých autorů budou zpřístupněny divákům ve foyer Divadla Jiřího Myrona. Ostravská veřejnost se tak bude moci poprvé seznámit s novými akvizicemi Galerie výtvarného umění v Ostravě a těšit se může na díla Krištofa Kintery, Stanislava Kolíbala a Karla Malicha.


V pátek 30. srpna budou mít návštěvníci představení NEW THEATRE: DANCE-OPERA-PERFORMANCE, které začne od 18 hodin v Divadle Jiřího Myrona v rámci hudebního festivalu Ostravské dny, poprvé neformální příležitost prohlédnout si plastiky od Krištofa Kintery, Stanislava Kolíbala a Karla Malicha. Uvedená díla spadají mezi zajímavé akvizice Galerie výtvarného umění v Ostravě z posledních let a do divadelního prostoru budou dlouhodobě zapůjčena.

Úzká spolupráce Galerie výtvarného umění v Ostravě a Národního divadla moravskoslezského se takto prohlubuje k příležitosti blížícího se 120. výročí otevření českého Národního domu, v jehož budově dnes scéna Divadlo Jiřího Myrona působí.

„Těší mne, že ostravská veřejnost získává již nyní příležitost seznámit se s díly, která galerie získala v posledních třech letech do svých sbírek, ale jež stávající prostorové dispozice ostravského Domu umění nedovolují zařadit do stálé expozice. Naše akviziční činnost je totiž již nyní koncipována s výhledem na očekávanou realizaci moderní přístavby Domu umění, tzv. Bílého stínu podle návrhu architekta Josefa Pleskota,“ pochvaluje si spolupráci galerie a divadla ředitel GVUO Jiří Jůza.

Vedoucí představitelé obou spolupracujících institucí slavnostně představí plastiky ostravské kulturní veřejnosti na počátku divadelní sezóny v průběhu měsíce září, pravděpodobně za účasti některého z autorů. Přesný termín akce bude včas upřesněn.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA