Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Tři dny budou znít údolím Desné flašinety

Tři dny budou znít údolím Desné flašinety

Už podvanácté se v sobotu vydají poutníci z Velkých Losin do Pekařova. Oblíbená Pekařovská pouť nabídne směs hudby, divadla a především lidského sdílení. Největším tahákem bude tradičně Mezinárodní setkání flašinetářů, které je její pravidelnou součástí.


 

„Setkání flašinetářů připomíná um místních lidí z někdejší pekařovské dílny Franz Kolb & Söhne. Vyráběly se tu nádherné flašinety a varhany,“ říká za pořadatele Martin Černohous.
Hlavní program Pekařovské pouti začne v sobotu 15. srpna o půl osmé ráno, kdy se uskuteční mše svatá v kostele svatého Jana Křtitele ve Velkých Losinách. Flašinetáři však budou už od předešlého dne vyhrávat v Ruční papírně i ve velkolosinském zámku. Hráči na archaické nástroje zavítají do Jeseníků nejen z různých koutů České republiky, ale i ze Slovenska, Německa, Slovinska, Polska či Francie. „Máme z toho radost, že se festival rozšiřuje. Hrát se bude v pátek i v neděli. V Ruční papírně už flašinetáři byli, na zámku však vystoupí letos poprvé,“ připomíná Černohous.
Hlavní sobotní program Pekařovské pouti nabídne celou řadu hudebních či divadelních vystoupení, výstavu fotografií a také jednu premiéru. Poutníci mohou v pekařovské kapli poprvé uvidět obnovený kříž, který zde kdysi stával a při letošní pouti bude opět požehnán. 

 

 

Zdroj: elektronický zpravodaj navštivteJeseníky.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA