Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Tradiční kuchyně jesenických hor provoní rozhlasový éter

Tradiční kuchyně jesenických hor provoní rozhlasový éter

Předposlední letošní zastávka cyklu Moravský rok přinese posluchačům regionálních stanic Českého rozhlasu na Moravě a ve Slezsku tradiční kuchyni jesenických hor. Vysílat se bude přímo z věže na Pradědu. Dvouhodinový přímý přenos naladí posluchači ČRo Ostrava, ČRo Olomouc a ČRo Brno v sobotu 29. září od 10.00 hodin.


„Společný cyklus moravských stanic Českého rozhlasu MORAVSKÝ ROK, v jehož letošním ročníku objevujeme nejrozličnější chutě a vůně Moravy a Slezska, pokračuje už šestým přímým přenosem. Tentokrát z 1491,3 metrů vysokého Pradědu. Právě tam si totiž moderátorka Zora Ježková pozvala své hosty, odborníky na tradiční kuchyni jesenických hor,“ prozradil Michal Bureš, garant projektu Moravský rok.
„Připravíme smetanovo-bramborovou paštiku, masové knedlíčky v nudlovém těstě, jelení hřbet a mnohé další speciality. Ale řeč nebude jen o vaření, ale taky o tom, jak se na horách žije a hospodaří. S reportéry Miroslavem Kobzou a Alešem Spurným zamíříme do Lázní Jeseník, na hráz přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně, do Velkých Losin, ale také přímo do věže pradědského vysílače, který se nad horskými hřbety tyčí už 32 let,“ zve k poslechu Zora Ježková, moderátorka Českého rozhlasu Olomouc.
Hrát a zpívat bude folková skupina A. M. Úlet. Součástí přenosu bude také posluchačská soutěž o víkendový pobyt na Pradědu. Navíc, kdo se dostaví v době přenosu přímo na vrchol, jako bonus dostanete rozhlasové tričko.

Moravský rok, společný projekt regionálních studií Českého rozhlasu v Ostravě, Olomouci a Brně vstoupil letos do druhého ročníku. Letošní maratón sedmi přímých přenosů má za sebou již pět zastavení - 28. dubna proběhl přenos ze Štramberku, 26. května z olomouckých Loštic, 24. června z Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici, 14. července z Pekařské soboty v Rožnově pod Radhoštěm a 1. září z Velkopavlovického vinobraní. Po tradiční kuchyni jesenických hor čeká posluchače poslední letošní přímý přenos cyklu Moravský rok a to 27. října. Přímo v Hrubé Vrbce na Horňácku okoštují posluchači proslavené štrúdly.

Dvouhodinový přímý přenos „tradiční kuchyně jesenických hor“ naladí posluchači regionálních studií Českého rozhlasu na Moravě a ve Slezsku v sobotu 29. září od 10.00 hodin. Přehled jednotlivých frekvencí pro daný region najdou posluchači na www.rozhlas.cz/vysilace/portal. Přímý přenos lze poslouchat také přes internet na adresách www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA