Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Tip na výlet koncem léta: Na Lysou okolo satinských vodopádů

Tip na výlet koncem léta: Na Lysou okolo satinských vodopádů

Nabízím poněkud netradiční výlet po Beskydech. Trasa vede přes nejvyšší vrchol Beskyd Lysou horu a pozoruhodné vodopády na Satině. Cesta začína ve městě Ostravice, turistickém centru Beskyd. Přímo zde je nádraží, přijezd by tedy měl být bez větších komplikací. Přímo z nádraží vede modrá značka po které se vydáme. Barva značek se vůbec na této trase dost mění, vzít si mapu celkem doporučuju.  


První část vede tedy po modré značce okolo kopce Ostrá, na rozcestníku Staškov nakrátko odbočíme na značku zelenou abychom posléze na rozcestníku Pod Lukšincem odbočili na žlutou značku. Příroda je zde, ostatně jako po celých Beskydech, trochu divoká, ale krásná. Po příchodu k rozcestníku Satina můžeme jít po turistické trase (zelená značka), ale doporučuji sem tam sejít k vodě. Jako vodopády Satiny je označován asi kilometr dlouhý úsek říčky Satina. Na tomto úseku říčka překonává poměrně značný spád spoustou peřejí, kaskádami a vodopády. Prodírá se přitom poměrně úzkou soutěskou, což pokud se rozhodnete jít přímo, vás přinejmenším zpomalí. Na rozcestníku Hradová pak odbočíme na modrou značku vedoucí na Lysou horu.

Vyšli jsme z Ostravice která se nachází v nadmořské výšsce 415m.n.m, Lysá hora 1323 m.n.m., převýšení je tak 908 m.n.m. Utěšovat se můžete myšlenkou na světlé zítřky (v tomto případě cesta z Lysé hory zpět dolů). Výhled do krajiny je, pokud přeje počasí, úchvatný po dlouhou dobu trasy, nejen na Lysé hoře. Každou chvíli se vám naskýta jiný pohled do krajiny. Nutno říct že na Lysé hoře může být v srpnu i 5°C, proto doporučuju do batohu přibalit aspoň svetr. Na trase po modré značce narazíte taky na skautský památník na Ivančeně. No a na Lysé hoře vás samozřejmě čeká restaurace.

A cesta zpět do Ostravice ? Ta vede Přes Lukšinec zpět po trase na které jsme začínali (tedy přes rozcestníky Pod Lukšincem, Staškov až do Ostravice)

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA