Úvodní strana » Zajímavosti » Tieto pořádá v Ostravě workshop pro dívky

Tieto pořádá v Ostravě workshop pro dívky

Přední severoevropský poskytovatel služeb v oblasti IT a produktového inženýrství, společnost Tieto, je partnerem druhého ročníku bezplatného programovacího workshopu určeného dívkám s názvem Rails Girls.


Setkání se uskuteční už 4. a 5. dubna v prostorách Vědecko-technologického parku Ostrava. Jde o akci určenou jak úplným začátečnicím, tak mírně pokročilým programátorkám.

Cílem projektu, který společnost Tieto Czech podporuje finančně a materiálně, je seznámit účastnice se základy programování v prostředí programovacího jazyka Ruby on Rails a vzbudit jejich zájem o perspektivní obor.

„Rails Girls je mezinárodní koncept bezplatných workshopů programování pro dívky, který vznikl v roce 2010 v Helsinkách. Od té doby se rozrostl na všechny kontinenty světa a v říjnu loňského roku se dostal také do Ostravy. Skvělé na tom je, že účastnice nepotřebují žádné předchozí zkušenosti s programováním, aby se mohly zúčastnit. Stačí jen notebook, odhodlání a trocha zvědavosti," uvedla Květoslava Lišková ze společnosti Tieto Czech a hlavní organizátorka celé akce.

Akce rozložená do dvou dnů zahrnuje práci bezmála čtyř desítek dívek rozdělených do menších skupin, které vedou zkušení programátoři a kouči v jedné osobě. V přátelské a neformální atmosféře mají dívky možnost blíže se seznámit s programováním, které již není doménou pouze mužů. 

Zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz/podnikani/tieto-porada-v-ostrave-workshop-pro-divky-20140403.html

Zdroj foto: http://bydleni.idnes.cz/miliardovy-mrakodrap-tieto-tower-v-ostrave-bude-o-40-metru-nizsi-pwr-/stavba.aspx?c=A110203_1526415_ostrava-zpravy_sot

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA